Jak naturalnie odmłodzić skórę?

0
1617
Promienna skóra twarzy
Warto wyrobić sobie pewne nawyki, które korzystnie odbiją się na wyglądzie skóry twarzy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

O młody wygląd walczy każda kobieta, która po przekroczeniu pewnego progu wiekowego zauważa na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia. Oczywiście mówi się, że każda zmarszczka to radosne wspomnienie z życia, jednak większość kobiet za wszelką cenę i tak dąży do tego, by na jak najdłużej zachować młody wygląd. Czy są na to skuteczne sposoby? Okazuje się, że tak! Skórę twarzy można odmłodzić w naturalny sposób.

Maseczka z miodu

O regenerujących właściwościach miodu słyszała już chyba każda kobieta. Ten naturalny składnik jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową skóry, dzięki czemu regeneruje ją także od środka. Miód silnie nawilża i wygładza skórę, dlatego warto zastosować ten składnik w regularnej pielęgnacji skóry twarzy. Cera stanie się bardziej elastyczna, jeśli raz w tygodniu zastosujesz miodową maseczkę. Produkt należy wmasować w skórę okrężnymi ruchami, pozostawić na 20 minut, po czym dokładnie spłukać. Skóra będzie miękka i solidnie zregenerowana, co przełoży się na efekt młodszej twarzy.

Kremy z witaminą C

Głównym zadaniem witaminy C jest uszczelnianie naczyń krwionośnych. Nic zatem dziwnego, że jest ona chętnie stosowanym składnikiem kremów do twarzy, wykazując niezwykle silne działanie antyoksydacyjne. Witamina C skutecznie chroni przed działaniem promieni słonecznych i zapobiega starzeniu się skóry. Warto więc regularnie stosować krem z wysoką zawartością tego składnika, jak również dostarczać witaminę C w codziennej diecie. Kosmetyki z witaminą C wspomagają produkcję kolagenu, który sprawia, że skóra jest bardziej napięta. Składnik ten z powodzeniem likwiduje przebarwienia.

Kosmetyki z olejem różanym

Tłoczone na zimno nasiona owoców dzikiej róży skutecznie zwalczają wolne rodniki, które są główną przyczyną starzenia się skóry. Olej różany uszczelnia naczynia krwionośne, wykazując działanie prewencyjne jeśli chodzi o przebarwienia oraz tzw. pajączki. Warto sprawić sobie naturalne serum różane Fridge, które dzięki zawartości oleju różanego jest w stanie zadziałać na skórę ujędrniająco.

Peeling

Warto wyrobić sobie pewne nawyki, które korzystnie odbiją się na wyglądzie skóry twarzy. Jedną z czynności, która poprawi wygląd skóry jest codzienny, delikatny peeling. Dzięki temu pozbędziemy się martwych komórek skóry, które ulegną złuszczeniu w wyniku pocierania. W ofercie drogerii znajduje się wiele naturalnych kosmetyków do oczyszczania twarzy, lecz równie dobrze można taki kosmetyk wykonać samodzielnie. Niewielką ilość kremu wystarczy zmieszać ze zwykłym cukrem i porządnie wymasować twarz. Po wszystkim kosmetyk należy spłukać i nałożyć swój ulubiony krem.

Dieta

Sposób odżywiania ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o wygląd skóry. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie „od środka”, dostarczając każdego dnia spore ilości wody. Niezbędne jest spożywanie nieprzetworzonego jedzenia, które dostarczy sporej ilości witamin niezbędnych do tego, by cera była gładka, promienna i sprężysta każdego dnia. Spożywanie surowych warzyw i owoców, jak również jedzenie lekkostrawnych potraw będzie skutkować młodszym wyglądem i znakomitym samopoczuciem.


Materiał partnera zewnętrznego