Korony na implantach – kiedy warto zdecydować się na tą metodę poprawy uśmiechu?

0
1277
Korony na implantach
Sposobem na odbudowę braków w uzębieniu są korony na implantach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zęby mają służyć przez całe życie, jednak pomimo dbania o nie, zdarza się, że pojawiają się ubytki. Sposobem na odbudowę braków w uzębieniu są korony na implantach. Dzięki nim można cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale także pełną funkcjonalnością jamy ustnej.

Czym są korony zębowe na implantach?

Korony na implantach to najbardziej estetyczna forma odbudowy zębów. Odtwarzają naddziąsłową część zęba. Implant to tytanowa śruba, wszczepiona w kość szczęki. Zastępuje ona korzeń zęba. Korony połączone są z implantem za pomocą łącznika. Obecnie stosowane są korony porcelanowe lub ceramiczne, których odcień dostosowuje się do naturalnego koloru zębów. Mogą one służyć przez wiele lat. Korony na implantach mogą być zakładane u osób dorosłych. Im szybciej podejmie się leczenie, tym jest ono mniej złożone. Założenie jednej korony na implancie jest znacznie tańsze, niż ma to miejsce w przypadku kilku ubytków. Zaniedbanie może doprowadzić do tego, że konieczne będzie założenie mostu. Najlepiej poszukać, gdzie założyć korony na implantach na tourmedica.pl.

Kiedy korona zębowa jest konieczna?

Utrata zęba powoduje zmiany w obrębie narządu żucia. Brak jednego zęba może skutkować wysunięciem się przeciwstawnego zęba, gdyż traci on swoje podparcie. Sąsiadujące z ubytkiem zęby stopniowo przemieszczają się i pochylają. Przy braku interwencji może prowadzić to do wypadnięcia następnego zęba. Zlekceważenie jednego ubytku często prowadzi do zaniedbania pozostałych zębów. Rozchwianie ich, wady zgryzu, choroby przyzębia – to częste skutki bagatelizowania braku zęba w niewidocznym miejscu, bowiem cały narząd żucia działa wtedy nieprawidłowo. Korona zębowa na implancie rozwiązuje także problemy ze spożywaniem pokarmów. Umożliwia swobodne spożywanie wszystkich potraw. Z powodu braku obciążenia, jakim jest ząb, następuje zanik kości szczęki lub żuchwy. Oprócz założenia korony konieczne może być wtedy leczenie stomatologiczne i ortodontyczne. O tym ostatnim więcej informacji znaleźć można w artykule: „Aparaty ortodontyczne – czy są bezpieczne dla naszych zębów?”.

Względy estetyczne

Najczęściej na korony zębowe decydują się osoby, które utraciły ząb w widocznym miejscu. Zaburza to estetykę uśmiechu i powoduje kompleksy. Większość z nas nie jest świadoma, że brak jednego zęba może spowodować problemy z całym uzębieniem, a przecież wszyscy chcemy mieć piękny uśmiech. Brak zębów trzonowych, których nie widać, sprawia, że zmienia się wygląd całej twarzy. Negatywnie oddziałuje to na rysy twarzy, zmienia kształt brody. Twarz wydaje się starsza, a skóra przestaje być napięta, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Korony na implantach dają doskonałe efekty wizualne, gdyż wyglądają jak naturalne uzębienie. Ekstrakcja zęba nie musi wywoływać kompleksów, gdyż korona na implancie szybko zniweluje braki w uzębieniu i zapewni uśmiech pełen blasku.

Braki w uzębieniu można uzupełnić na wiele sposobów. Najskuteczniejszym i dającym najlepsze efekty, są korony na implantach. Prezentują się one doskonale pod względem estetycznym, a ponadto są bardzo trwałe.


Materiał partnera zewnętrznego