Korekta nosa – najpopularniejszy zabieg z zakresu chirurgii estetycznej

0
2675
Kobieta chowa nos
Bardzo często jest tak, że zabieg korekty nosa wykonywany jest z powodów związanych ze zdrowiem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie ma wątpliwości co do tego, że korekta nosa, to z całą pewnością cieszy się największą popularnością, jeśli mowa o zabiegach wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. W dużej mierze wynika to z faktu, jak różnorodne są przyczyny, dla których pacjenci klinik medycyny estetycznej decydują się na wykonanie takiego zabiegu. To nie tylko kwestie związane bezpośrednio z realną poprawą naszego wyglądu. Bardzo często jest tak, że zabieg korekty nosa wykonywany jest z powodów związanych ze zdrowiem. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego zabieg korekty nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej.

Przede wszystkim – przyczyny

Bardzo ważne jest to, że wyróżniamy 3 najważniejsze przyczyny, które powodują, że decydujemy się na korektę nosa. Przede wszystkim, są to oczywiście względy związane z estetyką naszego wyglądu i chęcią jego poprawy. Po drugie, nie bez znaczenia są tutaj także schorzenia, z którymi się borykamy, jak chociażby nieprawidłowo ustawiona przegroda nosowa czy zmiany skórne na skórze nosa. Trzecią przyczyną jest z całą pewnością kwestia związana z urazami, których doznaliśmy, a które na przykład sprawiły, że nasz nos został złamany. Chęć przywrócenia mu dawnego wyglądu to także jedna z najważniejszych przyczyn, które sprawiają, że podejmujemy decyzję o wykonaniu korekty nosa.

Zanim poddasz się operacji korekty nosa

Zanim jednak trafimy na stół operacyjny i zanim zostanie wykonana korekta nosa, lekarz, który będzie taki zabieg przeprowadzał, musi przeprowadzić skrupulatny i dokładny wywiad z pacjentem. Bardzo ważne jest to, aby w czasie przygotowania do operacji, pacjent wiedział, jak wygląda proces gojenia się ran, jak długo może schodzić opuchlizna oraz w jaki sposób przestrzegać zasad higieny, jeśli chodzi o nos. Lekarz musi też dowiedzieć się, czy pacjent nie boryka się np. z problemem związanym z niewłaściwą krzepliwością krwi oraz czy nie cierpi na choroby przewlekłe. Wszystkie te wskazówki znajdziesz na timeless.pl. To bardzo ważne, aby zabieg, jakim jest korekta nosa, został wykonany prawidłowo.


Materiał partnera zewnętrznego