Kosmetyki do pielęgnacji ciała – co warto stosować i czym kierować się przy wyborze?

0
998
kobieta balsam do ciała
Latem skóra narażona jest na silne promieniowanie słoneczne, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrem. Zimą czy jesienią warto stosować produkty nawilżające i dostarczającej odpowiednich składników odżywczych | fot.: stock.adobe.com

Skóra jest największym organem ciała i pełni w organizmie wiele funkcji. Aby działała prawidłowo i spełniała swoje zadania, trzeba o nią dbać i stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała. Wiele osób zwraca uwagę jedynie cerę na twarzy, a zapomina o reszcie. Jest to oczywiście błąd. Skóra potrzebuje higieny i troski w każdym miejscu. Dlatego do codziennych nawyków należy włączyć czynności takie jak peelingi, balsamowanie czy olejowanie wszystkich części ciała. Jakie kosmetyki warto stosować? Czym kierować się przy wyborze? 

Regularny peeling całego ciała

Peeling to zabieg, którego głównym zadaniem jest mechaniczne usuwanie obumarłego naskórka. Regularne wykonywanie takiej czynności wygładza skórę, poprawia ukrwienie, dotlenia, a nawet zwiększa jej elastyczność. Taki zabieg do idealny wstęp do dalszych czynności, ponieważ po peelingu skóra znacznie lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach do pielęgnacji ciała.

Preparat należy dobierać tak, aby odpowiadał na indywidualne potrzeby. Przykładowo w przypadku cellulitu warto wybierać peelingi gruboziarniste, które oprócz złuszczania naskórka będą także masowały ciało i wspomagały rozbijanie komórek tłuszczowych. Kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny zawierać w swoim składzie jak najwięcej naturalnych substancji.

Pielęgnacja ciała w trakcie i po kąpieli

Kąpiel i higiena ciała to coś, co wykonuje się codziennie, albo nawet kilka razy dziennie. Dlatego dobór odpowiednich produktów ma tutaj ogromne znaczenie. Wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała w trakcie kąpieli powinien odbywać się na tej samej zasadzie co w przypadku peelingów — muszą być one dopasowane do rodzaju skóry i indywidualnych potrzeb. Jeśli jest ona przesuszona, to należy stosować żele nawilżające. Warto też pamiętać, że po każdej kąpieli powinno się nakładać odpowiedni balsam lub olejek, który zadba o skórę i dostarczy jej składników odżywczych.

Kosmetyki dostosowane do pory roku i tryby życia

Kosmetyki do pielęgnacji ciała, takie jak np. https://www.i-apteka.pl/pol_m_Kosmetyki-do-pielegnacji-ciala_SYLVECO-958.html powinny być także dobierane pod kątem pory roku oraz trybu życia. Latem skóra narażona jest na silne promieniowanie słoneczne, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrem. Zimą czy jesienią warto stosować produkty nawilżające i dostarczającej odpowiednich składników odżywczych. Znaczenie ma także tryb życia. Osoby regularnie uprawiające sport powinny szczególnie zwrócić uwagę na pielęgnację skóry i zapobiegać jej przesuszaniu. 

Materiał partnera