Krem do twarzy dla mężczyzn – ranking kosmetyków dla panów

0
844
kosmetyki dla mężczyzn
Skóra panów jest w ogromnym stopniu narażona na podrażnienia, co wynika z konieczności częstego golenia | fot.: materiał partnera

Męska skóra w dużym stopniu różni się od skóry kobiecej. Jest przede wszystkim grubsza oraz ma większe i bardziej liczne gruczoły potowe. Większa grubość przekłada się z kolei na wolniejszy proces starzenia. Cechą charakterystyczną jest także zarost. Kolejną kwestią jest to, iż znacznie większy poziom testosteronu w ogromnym stopniu wpływa na stan skóry i może generować różnego rodzaju problemy.

Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn

Podstawą w każdej kosmetyczce powinien być krem nawilżający do twarzy. Męski świat jest jednak zupełnie inny niż damski i wielu panów wciąż uważa, iż pielęgnacja skóry jest czymś, co jest zarezerwowane dla kobiet. Jest to oczywiście błędne podejście. W jakie kosmetyki do twarzy dla mężczyzn zainwestować w pierwszej kolejności?

kosmetyki do twarzy
Krem to bez wątpienia jeden z najważniejszych kosmetyków, który powinien być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc | fot.: materiał partnera

Skóra panów jest w ogromnym stopniu narażona na podrażnienia, co wynika z konieczności częstego golenia. W takim przypadku zwykły krem ujędrniający do twarzy dla mężczyzn jest zwykle niewystarczający. Jeśli dołożymy do tego niewłaściwą pielęgnację, może się okazać, iż cera sprawia wiele problemów – jest zaczerwieniona, z wypryskami, a jej dotykanie nie należy do przyjemnych. Z czego wynika taka sytuacja? Przyczyna zwykle jest związana z dwiema kwestiami. Pierwszą jest podrażnienie bariery hydrolipidowej w związku z używaniem maszynki. Ostrza mechanicznie uszkadzają skórę i dochodzi do zaburzenia równowagi. Problem stanowią także kosmetyki używane po goleniu. Niestety zazwyczaj zawierają one alkohol, który dodatkowo wysusza i podrażnia cerę.

  • Jeśli dotyczy nas to zjawisko, warto zainwestować w krem regenerujący do twarzy dla mężczyzn, zawierający takie składniki jak aloes, alantoina czy pantenol. Dzięki temu skóra zostanie ukojona i szybko poczujemy różnicę. Dodatkowo najlepiej pozbyć się drażniących preparatów do golenia i zainwestować w łagodniejsze odpowiedniki. 

Na wyposażeniu łazienki powinny znaleźć się także kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn. Jakie produkty sprawdzają się najlepiej? Przede wszystkim te, które wyróżniają się łagodnym działaniem. Zbyt silne składniki myjące nie tylko usuną brud z powierzchni twarzy, ale również elementy lipidowe. Z tego powodu, po umyciu twarzy może towarzyszyć nam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Unikamy zatem takich składników jak SLS oraz SLES.

Najlepszy krem do twarzy dla mężczyzn, czyli jaki?

Krem to bez wątpienia jeden z najważniejszych kosmetyków, który powinien być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc. Aby jednak mógł spełniać swoje funkcje, musi być dopasowany do potrzeb skóry. Panowie, którzy mają problem z odpowiednim nawilżeniem, mogą zaopatrzyć się w krem do suchej twarzy dla mężczyzn. Zwróćmy jednak uwagę czy posiada on odpowiednie składniki. W składzie trzeba szukać np. gliceryny, kwasu hialuronowego, mocznika, witaminy E, trehalozy, NMF, alantoiny oraz kwasu mlekowego. Krem do suchej skóry twarzy dla mężczyzn może również zawierać składniki wpływające na odżywienie, czyli mające na celu uzupełnienie lipidów. Koncentrujemy się więc na poszukiwaniu składników olejowych. W składzie często pojawia się również masło shea.

Co w przypadku panów, którzy chcą spowolnić procesy starzeniowe skóry? Wydawać by się mogło, że w tej sytuacji warto sięgnąć po krem do twarzy dla mężczyzn 40+. Niestety oznaczenia odnoszące się do wieku nie zawsze świadczą o tym, że dany kosmetyk zawiera substancje, które faktycznie mogą pomóc nam w tej kwestii. Ochronę przed starzeniem można rozpatrywać na kilka sposobów. Na pewno należy pamiętać o całorocznym stosowaniu filtrów UV, gdyż promienie słoneczne stanowią jeden z czynników, który w największym stopniu wpływa na przyspieszenie procesów starzeniowych. Z drugiej strony konieczne jest nawilżenie, dzięki któremu skóra będzie elastyczna i jędrna. Specjalistyczny krem na zmarszczki pod oczy dla mężczyzn powinien zawierać takie składniki jak witamina A, witamina C, retinol, koenzym Q10 lub peptydy.

Jak widać, dobór kosmetyków zawsze powinien być dopasowany do potrzeb skóry oraz jej aktualnego stanu. Tylko wtedy mamy pewność, że dbamy o nią tak, jak należy.

Materiał partnera