Kremy przeciwzmarszczkowe – w jakim wieku warto zacząć je stosować?

0
987
krem przeciwzmarszczkowy
Po 30 roku życia warto sięgać po kremy wspierające produkcję kolagenu i elastyny, a także zawierające silne przeciwutleniacze | fot.: materiał partnera

Powstawanie zmarszczek wiąże się ze starzeniem się organizmu, działaniem na skórę niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz mimiką twarzy. Nie sposób całkowicie zapobiec tworzeniu się nieestetycznych linii na cerze, ale można opóźnić ich wystąpienie. Warto odpowiednio wcześnie rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową, sięgając po odpowiednie kremy. W jakim wieku można zacząć stosować kosmetyki przeciw zmarszczkom?

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Moment pojawienia się pierwszych zmarszczek jest indywidualną kwestią i może zależeć od predyspozycji genetycznych. Ponadto starzenie się skóry przyspiesza stres, prowadzenie wyniszczającego trybu życia, niezdrowa dieta, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku i niezabezpieczanie cery kremami z filtrem. Na ogół przyjmuje się jednak, że pierwsze zmarszczki pojawiają się po 25 roku życia. Wówczas zaczynają wyczerpywać się zapasy odżywczych substancji w organizmie. Od tego momentu należy zatem rozpocząć pielęgnację pozwalającą spowolnić procesy starzenia się skóry.

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Dawniej kosmetyki przeciwzmarszczkowe były zarezerwowane dla kobiet dojrzałych. Sięgano po nie dopiero po ukończeniu 45 roku życia. Obecnie uznaje się, że pielęgnację przeciwstarzeniową trzeba rozpocząć znacznie wcześniej. Aktualnie dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych. Ich składy różnią się w zależności od potrzeb konkretnych użytkowników.

Krem przeciwzmarszczkowy można zacząć stosować już od 25 roku życia. Kosmetyki dla cery osób 25+ mają działać nawilżająco i odżywczo. Ważna jest również ochrona przeciwsłoneczna. W ich składach muszą zatem znaleźć się filtry UVA i UVB, witaminy A, E, C, kwas hialuronowy lub inny składnik dbający o nawodnienie naskórka. Kosmetyki powinny być aplikowane bez pocierania i rozciągania skóry. Krem należy delikatnie wklepywać opuszkami palców od dołu do góry twarzy.

Panowie również powinni przeciwdziałać starzeniu się skóry. Mogą sięgać po kosmetyki wielofunkcyjne o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i regenerującym. Szczególnie latem i zimą wskazana jest dodatkowo ochrona przeciwsłoneczna.

Warto pamiętać, że starzenie się skóry w przypadku niektórych osób może postępować szybciej. Wówczas zaleca się sięgać po mocniejsze formuły niż te przeznaczone dla swojej grupy wiekowej. Jeżeli cera tego wymaga, konieczne okaże się intensywniejsze działanie przeciwzmarszczkowe kremu.

Kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet 30+

Po 30 roku życia warto sięgać po kremy wspierające produkcję kolagenu i elastyny, a także zawierające silne przeciwutleniacze. Ważne pozostaje działanie odżywcze i nawilżające. Pożądanymi składnikami są koenzym Q10, kwas hialuronowy, witaminy A, C, E oraz ceramidy. Kremy przeznaczone na dzień dodatkowo powinny chronić przed promieniowaniem słonecznym. Kosmetyki przeznaczone dla kobiet powyżej 30 roku życia mają za zadanie nie tylko zapobiegać powstawaniu zmarszczek, ale i spłycać te już istniejące. Kremy muszą zatem wygładzać niedoskonałości i wspierać intensywną regenerację naskórka.

Pielęgnację przeciwzmarszczkową warto rozpocząć jak najwcześniej, aby przez długi czas cieszyć się gładką i młodą skórą. Kremy dla osób 25+ powinny przede wszystkim nawilżać i chronić przed promieniowaniem UV. Po 30 roku życia konieczne jest z kolei stosowanie kosmetyków o bogatszych formułach dbających o odżywienie, regenerację i ujędrnienie cery.

Materiał partnera