Manicure w domu? Jak najbardziej!

0
1660
Na rynku kosmetycznym jest ogromny wybór lakierów o wielu kolorach i różnym przeznaczeniu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Większość kobiet planując manicure, wybiera wizytę u kosmetyczki. Oczywiście, że jest prościej i być może ciut lepiej, ale samodzielnie można wykonać ładny manicure, chroniąc swój portfel przed utratą sporej ilości gotówki. Oszczędzisz też czas, a przy okazji będziesz mieć satysfakcję z eleganckich, przyciągających spojrzenia paznokci.

Co Ci będzie potrzebne?

Przede wszystkim dobre nastawienie i wiara we własne siły. Oczywiście wcześniej wzbogać swoją wiedzę na temat pielęgnacji paznokci, czytając fachowe czasopisma, czy blogi kosmetyczne z cennymi wskazówkami. Druga priorytetowa kwestia, to zestaw wysokiej jakości kosmetyków i narzędzi, za pomocą których zrobisz trwały manicure.

Pilnik i polerka to podstawowe narzędzia kosmetyczne, bo to dzięki nim przygotujesz idealnie płytkę paznokcia do zabiegu.

Papierowy pilnik najlepszy jest do skrócenia płytki, natomiast ceramiczny, czy szklany, do jej zamknięcia. Po wykonaniu tego kroku przejdź do polerowania powierzchni paznokci, aby była gładka, bez żadnych nierówności, czy skaz.

Kolejne narzędzie to cążki, za pomocą których pozbędziesz się niechcianych, nieestetycznych skórek, znajdujących się po bokach paznokcia. Natomiast te, wrastające w płytkę możesz usunąć za pomocą specjalnego żelu do skórek. Najlepiej ściągać je za pomocą drewnianego patyczka, a resztę wyciąć metalowymi cążkami.

Warto też położyć preparat odtłuszczający na płytkę, a następnie koniecznie bazę pod lakier, w celu zniwelowania wszelkich nierówności. Przysłowiową kropką nad „i” jest utwardzacz, zwany inaczej nabłyszczaczem, dzięki któremu uzyskasz efekt niezwykły – osobliwy blask utrzymujący się długi czas na płytce paznokcia.

Lakierujemy, malujemy

Nakładanie lakieru jest już czystą przyjemnością. Na rynku kosmetycznym jest ogromny wybór lakierów o wielu kolorach i różnym przeznaczeniu. Gdzie je kupować? Tylko w sklepach oferującym wysokiej jakości produkty, markowe i w bogatej ofercie, tak jak jest tutaj konadnail.pl. Możesz troszkę poeksperymentować, wybierając za każdym razem inny kolor i rodzaj preparatu, np. lakier piaskowy, magnetyczny, zapachowe, z efektem żelu itd.

Zestawy do paznokci

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup zestawu do stylizacji paznokci. Co w takim pudełku znajdziesz? Zazwyczaj kilka lakierów, gąbeczki sponge ułatwiające mieszanie kolorów oraz głowica do gąbeczek potrzebna do sprawniejszego operowania nimi. W zestawach znajdziesz też pęsetę, podkładkę do zdobień brokatowych, silikonowe stemple i korektory do french manicure.


Materiał partnera zewnętrznego