Home Pielęgnacja domowa Jak skutecznie pozbyć się zaskórników? Polecane i sprawdzone sposoby

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników? Polecane i sprawdzone sposoby

0
4370
By szybko pozbyć się problemu zaskórników, warto udać się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalny zabieg oczyszczania twarzy: oxybrazję, mikrodermabrazję lub peeling chemiczny | fot.: pixabay.com

Zaskórniki, czyli nieestetyczne punkciki na twarzy, to przypadłość, która dopada osoby o cerze tłustej i mieszanej. W początkowej fazie, można sobie z nimi poradzić, stosując domowe sposoby. Jeśli jednak te okazują się nieskuteczne, warto udać się do dermatologa lub kosmetyczki. Jednym z zabiegów, który pozwala pozbyć się zaskórników, jest oxybrazja.

Jak powstają zaskórniki?

Zaskórniki to nic innego jak zmiany skórne, które powstają na skutek nadmiernego wydzielania sebum. To przypadłość, z którą najczęściej borykają się osoby o cerze tłustej lub mieszanej. Zaskórniki powstają wskutek zatykania porów skórnych przez wydzielający się łój. Ze względu na charakter zmian, które tworzą, można je podzielić na dwa główne typy: zaskórniki otwarte oraz zaskórniki zamknięte. Zaskórniki otwarte powstają na skutek zatykania gruczołów łojowych. Występują tuż przy ich ujściu, tworząc czarne punkciki. To pierwsza oznaka, że skóra jest zanieczyszczona. Z kolei zaskórniki zamknięte powstają w głębszych warstwach skóry, w postaci białych grudek. Najczęściej można je spotkać w miejscach, gdzie występuje duże skupisko gruczołów łojowych – na nosie i w okolicach brody. Zaskórniki zamknięte są najczęściej skutkiem występowania zmian hormonalnych lub niewłaściwą pielęgnacją skóry.

Jak się pozbyć zaskórników?

Zaskórniki to przypadłość, której można się pozbyć, stosując domowe metody. Jeśli te nie poskutkują, warto udać się do dermatologa lub kosmetyczki na specjalistyczny zabieg oczyszczania twarzy. Co robić, by szybko pozbyć się zaskórników?

  • Lepiej nie używać do mycia twarzy mydła oraz kosmetyków, w których składzie można znaleźć substancje wysuszające i podrażniające naskórek, jak chociażby mentol i alkohol. Tego rodzaju kosmetyki mogą powodować łuszczenie się skóry, a następnie zapychanie porów martwymi komórkami naskórka.
  • Jeśli nie ma takiej potrzeby, dobrze jest zrezygnować z używania ciężkich kremów oraz natłuszczających kosmetyków.
  • Warto regularnie złuszczać naskórek za pomocą peelingu lub specjalnego płynu, w którego składzie można znaleźć kwas salicylowy. Dzięki temu, będzie można łatwo pozbyć się ze skóry martwych komórek, a sebum łatwiej będzie wydostać się na powierzchnię skóry.
  • Jeśli opisane wyżej sposoby nie pomagają, można udać się do dermatologa, który zaleci stosowanie kremu z retinoidami. Specyfik poprawi funkcjonowanie porów i z normalizuje produkcje komórek.
  • By szybko pozbyć się problemu zaskórników, warto udać się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalny zabieg oczyszczania twarzy: oxybrazję, mikrodermabrazję lub peeling chemiczny.

Oxybrazja – najlepszy sposób na zaskórniki

Oxybrazja to zabieg kosmetyczny, którego głównym efektem jest dogłębne oczyszczenie skóry. To rodzaj mechanicznego peelingu, który jest przeprowadzany przy użyciu soli fizjologicznej oraz tlenu. Na skutek oxybrazji, naskórek zostaje złuszczony, a w jego miejsce powstaje nowy. Warto zaznaczyć, że oxybrazja jest bezpieczna dla zdrowia i mogą się jej poddać posiadaczki każdego rodzaju cery – nawet naczynkowej i wrażliwej. Oxybrazja, o której więcej informacji można znaleźć na tej stronie: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/oxybrazja-czym-dla-kogo-wskazana-warto-wiedziec-o-zabiegu/, to delikatny zabieg, który pomaga w uzyskaniu pięknego i zdrowego naskórka. Zatem świetnie sprawdzi się u osób, które borykają się z problemem zaskórników.

Efekty oxybrazji

Oxybrazja to skuteczny sposób na pozbycie się zakórników. Głównym efektem zabiegu jest złuszczenie naskórka, po którym następuje jego gojenie i tworzenie nowego. Dzięki temu, naczynia krwionośne zostają niejako zahartowane i wzmocnione. Jakie są główne efekty oxybrazji?

  • Elastyczna skóra
  • Zminimalizowanie płytkich zmarszczek
  • Pozbycie się zaskórników
  • Rozświetlenie cery
  • Dotlenienie komórek
  • Zmniejszenie łojotoku
  • Wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych skóry

Skóra po zabiegu oxybrazji jest gładka, zdrowa i pozbawiona niedoskonałości. Poddanie się temu zabiegowi u profesjonalnej kosmetyczki, to gwarancja zyskania pięknej i zdrowej cery, pozbawionej wszelkich niedoskonałości.


Artykuł sponsorowany