Maska do włosów – jak wybrać tę odpowiednią?

0
1537
Maska do włosów
Odżywcza maska do włosów to rozwiązanie dla osób, które borykają się z suchymi, splątanymi włosami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jeśli chcesz, by włosy były zawsze miękkie i piękne, odżywka i szampon nie wystarczą. Musisz dostarczyć im maksimum składników odżywczych i od czasu do czasu potraktować je bardzo intensywną pielęgnacją. Zapewni ci to tylko odżywcza maska do włosów. Jak jednak wybrać odpowiednią? Taką, która najlepiej zaspokoi potrzeby twoich włosów?

Jak wybrać maskę do włosów

Półki z maskami do włosów w drogeriach aż się uginają. Dlatego wybranie idealnego kosmetyku nie jest takie proste. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, koniecznie określ swoje oczekiwania i potrzeby swoich włosów. Jaki jest ich największy problem? Może za bardzo się plączą? A może brakuje im objętości? Wypadają, kołtunią się, są suche, łamliwe, zniszczone? A może brakuje im blasku?

Odżywcza maska do włosów to podstawa – większość z nich zawiera składniki odżywcze, jednak ich kompozycja może działać na inny problem. Na pewno jednak potrzebujesz składników nawilżających, na przykład olejków. Wybieraj kosmetyki bazujące na naturalnych ekstraktach z roślin. Twoje włosy najbardziej tego potrzebują.

Rodzaje masek do włosów

Odżywcza maska do włosów to rozwiązanie dla osób, które borykają się z suchymi, splątanymi włosami. Jeśli jednak masz problem z rozdwojonymi końcówkami, sięgnij po coś intensywnie regenerującego, jak maska z dodatkiem papai od Garnier Fructis Hair Food.

Innego kosmetyku potrzebują także włosy farbowane – wtedy najważniejsza jest regeneracja i wygładzenie, a także utrzymanie koloru (idealnie sprawdzą się jagody goji). Do włosów mocno przesuszających się potrzebujesz intensywniejszej dawki nawilżania i wygładzania, czyli orzechów macadamia. Innych składników potrzebują twoje włosy, jeśli mają tendencję do wypadania, innych, jeśli nadmiernie się przesuszają. W każdym przypadku odpowiedni kosmetyk może pomóc.

Odżywcza maska do włosów – jak stosować?

Odżywcza maska do włosów różni się od standardowej odżywki większą ilością aktywnych składników. Dawka odżywienia i nawilżenia jest maksymalna, ale żeby zaczęła działać, trzeba trzymać ją na włosach nieco dłużej. Optymalnie to 15 minut, maskę wystarczy używać 1–2 w tygodniu.

Maska do włosów może działać szybciej, jeśli otworzysz pory we włosach. Można to zrobić parą wodną, a po nałożeniu maski owiń głowę czepkiem i zawiń ją w ręcznik, by składniki aktywne mocniej przenikały w strukturę włosa.


Materiał partnera zewnętrznego