Najlepsze zabiegi oczyszczające

0
675
oczyszczanie skóry
Zatrzymanie naturalnych procesów starzenia i możliwość zachowania młodego wyglądu to szansa na dobre samopoczucie i efektowną prezencję niezależnie od wieku | fot.: stock.adobe.com

Rozwój nowoczesnych technologii medycznych wiąże się nie tylko ze skuteczniejszym leczeniem wielu jednostek chorobowych, ale także z wieloma zabiegami, które pomagają przywrócić jędrność i zdrowy wygląd skóry. Zatrzymanie naturalnych procesów starzenia i możliwość zachowania młodego wyglądu to szansa na dobre samopoczucie i efektowną prezencję niezależnie od wieku. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Które z nich są najpopularniejsze? Na czym polegają? Czy gwarantują one pełne bezpieczeństwo? Oto sześć najlepszych środków estetycznych, na które szczególnie warto się zdecydować!

Wyglądaj młodo niezależnie do wieku!

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, który jest oferowany przez większość klinik zajmujących się medycyną estetyczną. Polega on na zastosowaniu wodoru do wiązania wolnych rodników, które są odpowiedzialne za postępujący proces starzenia i obumierania komórek organizmu. W efekcie zabiegu dochodzi do eksfoliacji, czyli złuszczenia i usunięcia obumarłych tkanek, oraz do dostarczenia do skóry antyoksydantów. To właśnie te substancje są odpowiedzialne za odżywienie komórek i stymulowanie kolagenogenezy i elastogenezy. Podczas zabiegu antyoksydanty są wprowadzane do najgłębszych warstw skóry właściwej za pomocą głowicy ultradźwiękowej, co działa w sposób korzystny na metabolizm całego ciała, a zwłaszcza struktur tkankowych odpowiedzialnych za produkcję nowych komórek naskórka. Osoby korzystające z oczyszczania wodorowego doceniają ten zabieg szczególnie za redukcję przebarwień, dostarczenie substancji odżywczych do skóry oraz widoczny efekt sprężystości. Procedura ta znajduje zastosowanie u większości klientów klinik medycyny estetycznej – jedynymi przeciwskazaniami do zabiegu wodorowego oczyszczania są wyłącznie przewlekłe stany zapalne, takie jak trądzik, a także wszczepiony kardiostymulator oraz aktywna choroba nowotworowa.

Innym zabiegiem wykorzystującym pozytywne działanie wodnych substratów jest oxybrazja. Podczas tej procedury dochodzi do złuszczenia obumarłych komórek naskórkowych przy użyciu strumienia kropli soli fizjologicznej. Jest to szybki i mało skomplikowany zabieg, który charakteryzuje się podobnymi właściwościami jak peeling mechaniczny.  To właśnie złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry pozwala na stymulowanie produkcji nowych komórek kolagenowych, dzięki czemu można uzyskać widoczny efekt odświeżenia, odmłodzenia i większej jędrności ciała. Odpowiednio przystosowany aplikator pozwala na intensywne, a jednocześnie delikatne oczyszczenie skóry, dzięki czemu zmniejsza się również widoczność zmarszczek a ściany naczyń, odpowiedzialnych za dostarczenie substratów odżywczych do komórek nabłonka, zostają wzmocnione. Oxybrazja jest bezpiecznym zabiegiem, który może być wykonywany w większości przypadków – wyjątkami są stany zapalne i infekcje wirusowe skóry, łuszczyca, cukrzyca oraz choroba nowotworowa.

Czy twoja skóra potrzebuje oczyszczenia?

Oxybrazja jest zabiegiem podobnym do peelingu węglowego – innej procedury kosmetycznej, opierającej się na mechanicznym usunięciu komórek skóry, które utraciły swoją żywotność. Proces wymiany elementów struktur wchodzących w skład narządów człowieka jest bowiem ciągły i zachodzi samoistnie, natomiast w przypadku skóry lepsze efekty są osiągane u osób, które zdecydują się na tego rodzaju kuracje oczyszczające. Podczas zabiegu peelingu węglowego, wybrane okolice skóry zostają naświetlone falą laserową o dużej wartości, a warstwa węgla aktywnego nakładana na zabiegową część ciała pełni funkcję odżywiającą i rewitalizującą tkankę. Cząsteczki tego pierwiastka wnikają głęboko w warstwę skóry właściwej, co pozwala uzyskać efekt redukcji przebarwień i wygładzenia części ciała poddanych zabiegowi. Dodatkowo peeling węglowy zmniejsza powierzchnię porów i ułatwia regenerację – zwłaszcza skóry suchej i zniszczonej.

Najlepsze sposoby na jędrną i sprężystą skórę

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem peelingu jest kawitacja. Zabieg ten wykorzystuje w swojej metodyce działanie fal ultradźwiękowych, które są powszechnie stosowane w innych dziedzinach medycyny. To właśnie ten fakt decyduje o dużej skuteczności całego procesu – wytwarzane w skórze cząsteczki gazów, powodują rozbicie martwych i zniszczonych komórek naskórka, dzięki czemu widoczny jest efekt znacznego odmłodzenia. Ze względu na swój sposób działania peeling kawitacyjny jest najmniej inwazyjnym sposobem ujędrniania skóry twarzy i dekoltu. Całość bowiem nie ma charakteru mechanicznego, lecz wszystkie procesy zachodzą wewnątrz warstw skóry. Dzięki temu zabieg jest przyjemny i bezbolesny, a ilość kobiet decydujących się na kurację ultradźwiękami rośnie każdego roku. Usunięcie obumarłych komórek naskórka można również osiągnąć stosując zabieg eksfoliacji kwasami. W tym konkretnym przypadku wykorzystywane jest działanie kwasów salicylowych i laktobionowych, a także wybranych substancji z grupy kwasów AHA. Przebieg takiego peelingu jest podobny do pozostałych wymienionych zabiegów oczyszczających – jedyna różnica w zastosowaniu konkretnego związku chemicznego polega na rodzaju cery i właściwości danej skóry. Eksfoliacja kwasami AHA i BHA przyspiesza gojenie skóry, stymuluje wytwarzanie włókien kolagenowych i hamuje nadmierne wydzielanie łoju. Najlepsze efekty osiągane są dzięki powtarzalności zabiegu i stosowaniu tej kuracji przynajmniej kilka razy w roku.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały także zabiegi z użyciem substancji o nazwie PRX-T33®. Kuracja ta polega na bezbolesnym usunięciu zewnętrznych warstw naskórka i odżywieniu komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Mieszanka wykorzystywana do peelingu jest roztworem kwasu trójchlorooctowego i wody utlenionej, co gwarantuje naturalne i skuteczne odżywienie skóry i redukcję zmarszczek. Dodatkowo zabieg fotoablacji z PRX-T33® stymuluje zanikanie rozstępów i nadanie skórze zdrowego blasku i kolorytu. Długo utrzymujące się efekty sprawiają, że peeling PRX-T33® jest uznawany za jeden z najlepszych sposobów na odmłodzenie skóry i przywrócenie jej jędrności.

Warto skorzystać z szerokiej oferty zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej i na własnej skórze przekonać się, że kuracje tego rodzaju mogą przynieść zdumiewające rezultaty w bardzo krótkim czasie.

PKU