O czym pamiętać wybierając gabinet medycyny estetycznej?

0
1911
piękna kobieta na leżance u kosmetyczki przy zabiegu oczyszczania skóry
Decydując się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, trzeba dokładnie sprawdzić miejsce, do którego się wybieramy | fot.: stock.adobe.com

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z oferty gabinetów kosmetycznych, kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Kobiety chętnie korzystają z oferowanych tam usług. Równie popularne staje się to także wśród mężczyzn. Klienci kierują się tam chcąc poprawić swój wygląd zewnętrzny. Niestety wiele osób zapomina (lub nie zdaje sobie z tego sprawy), że do tego tematu należy podchodzić ostrożnie. Wybór nieodpowiedniego miejsca, z którego usług chce się skorzystać może doprowadzić do nieprzyjemnych powikłań nawet  po najprostszym zabiegu.

Decydując się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, trzeba dokładnie sprawdzić miejsce, do którego się wybieramy. Nie można pozwolić na to, aby jedynie przyjazna reklama przekonała klienta do danego gabinetu. Niestety często zdarza się tak, że takie miejsca otwierane są przez osoby niekompetentne, które nie mają nic wspólnego z kosmetyką, kosmetologią czy medycyną, narażając tym samym zdrowie swoich klientów.

Na co zwrócić uwagę wybierając się do kosmetyczki lub kosmetologa?

Pierwszym elementem, który warto sprawdzić przy wyborze gabinetu, to jego historia. Można sprawdzić, jak do tej pory rozwijało się to miejsce. Zazwyczaj takie informacje można znaleźć na stronie internetowej, gdzie szczegółowo przedstawione są działania kliniki sprzed lat oraz ich dokładny rozwój. Zwróćmy uwagę na przeprowadzane remonty w placówce. Dobre gabinety chwalą się zmianami i zwiększaniem komfortu pracowników i klientów. W social mediach znaleźć można także dokładny opis pracowników, pracujących w gabinecie. Zwróćmy uwagę na szkolenia, wprowadzane zabiegi czy innowacje. Miejsce rozwijające się i takie, które kładzie nacisk na profesjonalny personel będzie warte uwagi.

Ceny i kompetencje

Bardzo ważne jest także doświadczenie personelu. Należy sprawdzić dokładnie, kto pracuje w klinice, analizując kwalifikacje tych osób, wykształcenie i posiadane do tej pory doświadczenie zawodowe. Jeżeli decydujemy się na pewien zabieg, skupmy się na tym, czy wybranym miejscu dostępny jest pracownik posiadający wiedzę i kwalifikacje, które są dla nas ważne. Wybierając miejsce, które oferuje usługi wykonywane przez najlepszych, trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na wolny termin. Często związane jest to także z wyższymi cenami za konkretne usługi. Niemniej jednak w tym przypadku nie warto oszczędzać. Efekt po wykonanym zabiegu będzie najpewniej widoczny i zadowalający. W końcu własnie dlatego decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej. Podobnie dzieje się w przypadku usług kosmetyczek i kosmetologów. Za usługi profesjonalistów (z udokumentowanymi osiągnięciami) trzeba nieco więcej zapłacić.

Cennik usług danej kliniki może również wiele powiedzieć o tym miejscu. Nie należy reagować nadzwyczaj entuzjastycznie na niskie ceny poszczególnych usług, ponieważ może to oznaczać nieprofesjonalne funkcjonowanie placówki. Droższe sprzęty i kosmetyki używane są w salonach kosmetycznych wyższej klasy i zwyczajnie ich cena musi zostać uwzględniona w koszcie samego zabiegu. Dodatkowo doświadczony pracownik także powinien odpowiednio zarabiać. Wszystko to będzie się składało na wyższą jednostkową cenę usługi. Trzeba mieć to na uwadze, sprawdzając wybrane miejsce: niskie ceny (w porównaniu z tymi dostępnymi na rynku beauty) często uwzględniają kosmetyki z drogerii lub nisko wykwalifikowany personel. Oczywiście nie dotyczy to okresowych promocji, które są standardową praktyką salonów i gabinetów.

Kierując się do takiego miejsca chcąc wykonać zabiegi na twarz lub delikatne zabiegi na ciało, warto również sprawdzić czy kosmetyczka będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom. Wybierając salon kosmetyczny można tak samo dokładnie przeanalizować dane miejsce.

Salon kosmetyczny w dużym mieście

W większych miastach, a nawet w samych dzielnicach (takich jak Mokotów) można znaleźć salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej w oszałamiającej więc liczbie, a więc wybór gabinetu medycyny estetycznej nie będzie łatwy. Na wyszukanie tego odpowiedniego trzeba poświęcić sporo czasu. Takie zabiegi zazwyczaj wymagają szerokiej wiedzy i holistycznego podejścia do klienta, dlatego trzeba wybrać osobę, której bez wahań powierzymy wykonanie zabiegu. Profesjonalne gabinety świadczą usługi na najwyższym poziomie, gwarantując uzyskanie pożądanego efektu.

Warto pamiętać o tym, że wizytę w gabinecie można umówić w prosty sposób przez internet, korzystając z programu typu Moment.pl. A zatem, jeśli mieszkamy na przykład w Warszawie na Mokotowie, najszerszy wybór usług kosmetologicznych i kosmetycznych znajdziemy na stronie https://www.moment.pl/kosmetyczka/warszawa/mokotow. I po wyborze odpowiadającego nam miejsca – od razu umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

OLI