Szczoteczka soniczna – skuteczność, jakiej jeszcze nie było

0
2426
szczoteczka do zębów klasyczna czarna
Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy warto zainwestować w kupno szczoteczki sonicznej, to odpowiedź może być tylko jedna — oczywiście, że tak! | fot.: pixabay

Mówi się, że szczoteczki soniczne zapewniają najwyższy poziom czyszczenia zębów. Czy rzeczywiście jest to prawda? Sprawdźmy, na czym dokładnie polega działanie szczoteczek sonicznych. Czy warto je kupić? Jaki model wybrać najlepiej? 

Szczoteczka soniczna uznawana jest obecnie przez specjalistów na całym świecie, za najlepsze ogólnodostępne narzędzie do codziennego czyszczenia zębów. Jej działanie opiera się bowiem na nowoczesnej i unikalnej technologii, która umożliwia skuteczne mycie nie tylko powierzchni zębów, ale także szczelin międzyzębowych. Wiele osób marzy o pięknym białym uśmiechu. Warto wiedzieć jednak, że jedynie odpowiednia higiena jamy ustnej może nam to zapewnić. Szczoteczki soniczne to urządzenia idealne dla osób, które chcą, by ich zęby były nie tylko piękne, ale i właśnie zdrowe. Jak działają takie szczoteczki do zębów?

Szczoteczki soniczne — jak działają?

Soniczne szczoteczki do zębów nie bez powodu zyskały tak dużą popularność wśród użytkowników. Zapewniają one bowiem bardzo dużą skuteczność mycia zębów. Dzięki temu są one mocne, zdrowe i zadbane. Za sukcesem tym stoi nic innego jak technologia umożliwiająca takie czyszczenie. Szczoteczki soniczne podczas działania wytwarzają fale dźwiękowe, które natomiast powodują niezwykle szybkie drgania. Są one niemal niezauważalne dla ludzkiego oka, a jednocześnie mogą obejmować obszar nawet do 4 mm od samej szczoteczki. Dzięki temu w ruch wprawia się ślina wraz z pastą do zębów oraz powietrzem, tworząc tym samy mikroskopijnej wielkości bąbelki, które przenikają w najmniej nawet dostępne szczeliny w jamie ustnej. Żadna inna szczoteczka nie zapewnia tak skutecznego mycia zębów w obszarach trudno dostępnych. Specjaliści podkreślają, że to właśnie zanieczyszczenia mieszczące się w zakamarkach najczęściej odpowiedzialne są za próchnicę oraz inne dolegliwości stomatologiczne. Szczoteczki ultradźwiękowe są więc doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Szczoteczka soniczna, a elektryczna — jaka jest różnica?

Soniczne szczoteczki cieszą się popularnością od niedawna. Do tej pory do mycia zębów używaliśmy bowiem przede wszystkim szczoteczek klasycznych oraz elektrycznych. O ile ta pierwsza, przez to, że jest manualna, nie myli nam się z modelem sonicznym, o tyle w przypadku tej drugiej jest już nieco inaczej. Wiele osób sądzi bowiem, że jest to właściwie to samo. Warto jednak wyjaśnić, że nie jest to prawda. Są to bowiem dwie zupełnie inne technologie. Urządzenia soniczne, to nic innego, jak szczoteczki ultradźwiękowe, działające poprzez mikrodrgania. Szczoteczki elektryczne wykonują natomiast jedynie dwukierunkowe ruchy obrotowe. Oczywiście dużą różnicę możemy dostrzec także w wyglądzie urządzeń. Szczoteczki soniczne mają podłużne główki, elektryczne są natomiast okrągłe.

Która szczoteczkę Soniczną wybrać ?

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy warto zainwestować w kupno szczoteczki sonicznej, to odpowiedź może być tylko jedna — oczywiście, że tak! Z pewnością będzie to najlepsza decyzja, która umożliwi nam właściwie zadbać o wygląd oraz higienę naszych zębów. Co więcej, szczoteczki ultradźwiękowe mogą być używane przez właściwie wszystkich. Są doskonałe dla dzieci, osób posiadających protezę zębową, a także aparat ortodontyczny.

W sklepach dostępne są różne modele szczoteczek sonicznych. Wśród nich znajdziemy zarówno te podstawowe, jak i niezwykle nowoczesne, działające wspólnie z aplikacją wspomagającą skuteczne mycie zębów. Każdy więc bez problemu znajdzie idealne urządzenie dla siebie. Soniczne szczoteczki dobrej jakości kupimy już nawet za nieco ponad 100 zł. To idealna inwestycja dla naszych zębów.


Materiał partnera zewnętrznego