Palcami, gąbeczką czy pędzlem? Który sposób nakładania podkładu jest najlepszy?

0
10947
Kobieta podczas nakładania makijażu
Dzięki pędzlom aplikacja podkładu staje się wygodna, szybka, bezpieczna dla skóry, a efekt końcowy wygląda świetnie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Większość z nas zaczynała naukę makijażu od nakładania podkładu palcami. Jednak wystarczy się rozejrzeć po dowolnej drogerii, żeby zauważyć, że z jakiegoś powodu istnieje masa akcesoriów do nakładania kosmetyków: od gąbeczek po różne rodzaje pędzli do podkładu. Który sposób jest najlepszy?

Nakładanie podkładu palcami ‒ wygodnie, ale niekoniecznie efektywnie

Nakładanie podkładu palcami jest dość proste i wygodne, ale przy stosowaniu tej metody kosmetyk traci część właściwości kryjących z powodu nierównomiernego rozprowadzenia i zmiany konsystencji pod wpływem ciepła. Właściwości kryjące można zachować dzięki delikatnemu wklepywaniu kosmetyku, ale wciąż efekt osiągany za pomocą akcesoriów do makijażu bywa lepszy. Od tej reguły są jednak wyjątki. Na rynku możesz znaleźć podkłady, w których silikony zastępuje się gumą arabską – tego typu produkty wręcz należy nakładać palcami, ponieważ dobrze reagują na ocieplanie przed aplikacją. Lepiej wtapiają się w skórę i łatwiej rozprowadzają.

Gąbeczki do makijażu

Na rynku są dostępne różne gąbeczki. Najpopularniejsze są te w kształcie łezki lub gruszki. Niezależnie od typu gąbki, przed nałożeniem produktu należy ją zwilżyć. Prawidłowa aplikacja polega na ruchu stemplowania. Beauty blendery są delikatne dla skóry i bardzo dobrze sprawdzą się przy aplikacji płynnych podkładów. Jednocześnie są najtrudniejsze w utrzymaniu czystości. Po każdym użyciu należy je dokładnie opłukać, umyć za pomocą mydła lub innego kosmetyku i pozostawić do wyschnięcia. Odradzamy je w przypadku rozszerzonych porów i trądziku. Inną ich wadą jest wchłanianie sporej ilości kosmetyku.

Pędzle do podkładu

Zarówno pędzle do podkładu, jak i gąbki pozwalają na uzyskanie naturalnie wyglądającego makijażu. Niemniej jednak te pierwsze czyści się łatwiej. Największą wadą i jednocześnie zaletą pędzli do podkładu jest ich różnorodność. Można znaleźć takie do nakładania płynnych, jak i sypkich kosmetyków, w różnych rozmiarach i kształtach, z naturalnym lub sztucznym włosiem. Przy czym w przypadku pędzli „sztuczne” nie oznacza złe. Syntetyczne włosie jest trwalsze i nie uczula.

Dzięki pędzlom aplikacja podkładu staje się wygodna, szybka, bezpieczna dla skóry, a efekt końcowy wygląda świetnie. Techniki nakładania są dwie ‒ stemplowanie, które pozwala równomiernie pokryć skórę oraz delikatne ruchy koliste, dzięki którym uzyskasz naturalny efekt. Można się tego dość szybko nauczyć, ale nieumiejętna aplikacja (tak jak w przypadku gąbki) powoduje smugi, podkreślenie suchych skórek lub warzenie się podkładu.


Materiał partnera zewnętrznego