Pęseta do brwi – jaki model wybrać dla siebie?

0
862
pęseta do brwi
Pęseta to w zasadzie małe szczypce wykorzystywane głównie w kosmetyce | fot.: materiał partnera

Pęseta do brwi to niepozorne akcesorium, które w swojej kosmetyczce ma chyba każda kobieta. Wykorzystywane jest przede wszystkim do depilacji brwi, ale może mieć i inne zastosowania. Wiele osób nie docenia zresztą jego wielofunkcyjności. Jaką pęsetę do brwi wybrać dla siebie? Podpowiadamy!

Jaką pęsetę do brwi warto wybrać?

Pęsety do brwi wykorzystywane na co dzień mają na ogół jedno z trzech typów zakończeń:

– skośne,

– proste,

– punktowe.

Każde z nich ma trochę inne zastosowanie, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. 

1. Pęseta skośna

Największą popularnością na rynku cieszy się pęseta skośna (taka jak np. https://quantumpmu.com/product-pol-48-Peseta-do-brwi.html), która jest też najbardziej uniwersalna. Pozwala na uzyskanie idealnego kształtu brwi i ich wyregulowanie.

2. Pęseta punktowa 

Do wyrywania pojedynczych włosków przeznaczona jest pęseta punktowa. To akcesorium bardzo precyzyjne, które radzi sobie z włoskami wrośniętymi i trudniej dostępnymi.

3. Pęseta prosta

Ten rodzaj pęsety przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z niechcianymi włoskami w obszarze między brwiami. 

Jaką pęsetę wybrać dla siebie?

Warto postawić na pęsetę do brwi o ergonomicznym kształcie. Taki model nie będzie męczył Twoich dłoni i nie sprawi Ci problemów w użytkowaniu. Panie szczególnie cenią sobie modele z antypoślizgowymi rączkami. Warto także wspomnieć, że nowoczesne pęsety wykonywane są z materiałów antyalergicznych, a uczulający nikiel odchodzi powoli w zapomnienie. 

Czy istnieje idealna pęseta do brwi?

W praktyce na rynku znaleźć można różnego rodzaju pęsety do brwi, o nieco innym zastosowaniu. Wybór odpowiedniego modelu to w dużej mierze kwestia indywidualna. Kosmetyczki również mają zazwyczaj swoje osobiste preferencje. 

1. Pęsety skośne idealne do stylizacji brwi

Do stylizacji brwi najlepiej nadają się wspomniane już pęsety skośne. Przy ich pomocy dotrzeć można w zasadzie do każdego włoska. Są profilowane i proste w obsłudze. Pozwalają na usuwanie nawet bardzo krótkich włosków.

2. Pęsety proste doskonałe do brwi i reszty ciała

Pęsety proste również nadają się do brwi, ale wykorzystywać je można także do depilacji reszty ciała. Ich chwyt jest mocny, ale nie są one już tak precyzyjne. Znajdują zastosowanie m.in. przy przygotowywaniu sztucznych brwi. 

3. Pęsety z zagiętym pazurem do cienkich i wrastających włosków

Pęsety z zakończeniem, które przypomina zagięte pazury, są chętnie wybierane nie tylko przez osoby początkujące. Są one niezwykle precyzyjne i dokładne. Jednak nie sprawdzają się włoskach bardzo cienkich i wrastających.

4. Pęsety trójkątne do usuwania pojedynczych włosków

Pęsety trójkątne z ostro zakończoną końcówką wykorzystywane są przy usuwaniu pojedynczych włosków. Jednak należy przy tym uważać, aby przypadkowo nie uszkodzić skóry. 

Czym kierować się przy zakupie pęsety do brwi?

1. Wielkością

Pęsety do brwi mogą mieć różną wielkość. Mniejsze będą idealnym wyborem dla osób o małych dłoniach. Z kolei większe, liczące ponad 10 centymetrów, są chętnie wybierane przez mężczyzn o dużych dłoniach. 

2. Zakończeniem szczypczyków

Jak już wspominaliśmy, bardzo istotne jest zakończenie szczypczyków. Może być ono punktowe, skośne bądź proste.

3. Materiałem wykonania

Przy wyborze pęsety do brwi na uwadze musisz mieć przede wszystkim to, z czego została wykonana. Musi być to materiał wytrzymały i trwały, odporny na środki do dezynfekcji i sterylizacji. Dodatkowo pęseta powinna dobrze leżeć w dłoni. Standardowe modele mają około 9,5 cm długości. Sprawdzają się w zasadzie w każdym przypadku. Ich kolorystyka nie ma już tak dużego znaczenia. To kwestia natury estetycznej.

Pęseta – nie tylko do brwi

Pęseta to w zasadzie małe szczypce wykorzystywane głównie w kosmetyce. Zawsze mają jedno podstawowe zadanie – chwytanie niewielkich przedmiotów w sposób bardzo precyzyjny. Sprawdzają się tam, gdzie zawodzą ludzkie dłonie. Wyposażone w sprężyste ramiona – trzyma się je między palcami i łatwo nimi operuje. 

Pęseta w kosmetyce na ogół służy do regulowania owłosienia na twarzy. Modele dedykowane do brwi pozwalają na chwytanie nawet bardzo krótkich włosków i ich szybkie wyrywanie. Przy ich pomocy można też usuwać pojedyncze siwe włosy czy likwidować owłosienie z miejsc z różnych okolic ciała. Pęseta jest nieoceniona również podczas usuwania niewielkich drzazg spod skóry. 

Materiał partnera