Piękne włosy na lata

0
2580
Piękna kobieta z długimi zadbanymi blond włosami
Maska do włosów to kosmetyk, który zawsze powinnaś mieć pod ręką. Od czasu do czasu możesz używać go na co dzień, jednak tak naprawdę jest to preparat na sytuacje kryzysowe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Po intensywnej kuracji odbudowującej, podcięciu i odpowiednim traktowaniu twoje włosy wyglądają naprawdę pięknie. Jednak już po kilku miesiącach ich kondycja zaczyna się pogarszać i ani się nie obejrzysz, jesteś znowu na początku swojej drogi: podcinanie, regeneracja, zabiegi w salonie fryzjerskim. Znasz ten problem? To znak, że coś w twoim postępowaniu wobec fryzury nie działa tak, jak powinno. Dowiedz się, co zrobić, by mieć piękne włosy na całe lata!

Przyglądaj się swoim włosom

Kondycja włosów zmienia się bardzo szybko. Czynniki zewnętrzne, przyzwyczajenie do konkretnych produktów, zmieniające się pory roku – naprawdę niewiele trzeba, żeby mimo dobrej pielęgnacji stan i wygląd włosów się pogarszały. Dlatego na bieżąco się im przyglądaj i staraj się dopasować sposób postępowania wobec nich do obecnej sytuacji.

Stwórz rutynę pielęgnacyjną

Piękne włosy na lata to efekt, którego osiągnięcie musi nieco potrwać. Dlatego nie działaj bez planu – na tak długiej drodze może to się po prostu nie udać. Stwórz swoją rutynę pielęgnacyjną. Najlepiej zrobić to metodą prób i błędów – wybadaj, która maska do włosów najlepiej się sprawdza i czy dobrze współpracuje z szamponem, znajdź czas na zastosowanie odżywki. Wybierz kosmetyki, które najlepiej wpływają na stan i kondycję kosmyków.

Maska do włosów zawsze pod ręką

Maska do włosów to kosmetyk, który zawsze powinnaś mieć pod ręką. Od czasu do czasu możesz używać go na co dzień, jednak tak naprawdę jest to preparat na sytuacje kryzysowe. Kiedy tylko zauważysz, że stan twoich włosów się pogarsza i coś niepożądanego zaczyna się z nimi dziać, maska do włosów będzie w stanie błyskawicznie temu zaradzić. Jej działanie jest bardziej intensywne, więc regeneracja jest szybsza niż w przypadku odżywki.

Zabezpieczaj przed szkodliwymi czynnikami

Na co dzień warto stosować odżywki, które nie tylko regenerują i dostarczają nawilżenia, lecz także sprawiają, że włosy są lepiej zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Pamiętaj także o stosowaniu specyfików ochronnych, zanim zaczniesz stylizować włosy wysoką temperaturą, a jeśli masz włosy farbowane lub rozjaśniane, zawsze używaj kosmetyków dla nich odpowiednich.

Zapuszczaj z głową

Jeśli zamierzasz zapuszczać włosy, nie wystarczy pozwolić im rosnąć. To powinien być długi i rozłożony w czasie proces. W jego trakcie należy pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. Nie tylko pobudzisz wzrost, lecz także zapobiegniesz rozdwajaniu się, co jest pierwszą oznaką zniszczenia.


Materiał partnera zewnętrznego