Balsam do brody. Sposób na nieposłuszną brodę

0
2773
kosmetyki do pielęgnacji brody
Jak zdyscyplinować brodę? Wybieramy balsam do brody | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Branża kosmetyczna kwitnie, a w sklepach stacjonarnych i internetowych ciągle pojawiają się nowe marki z produktami do pielęgnacji brody. Mamy więc możliwość wyboru w zależności czego szukamy. Jest jednak top 3 produktów, które każdy brodacz powinien posiadać, a mianowicie szampon, olejek i kartacz. Jednak jeśli broda jest dość niesforna i każdy jej kosmyk układa się w inną stronę, warto wtedy sięgnąć po balsam do brody, którego zadaniem jest okiełznanie niepokornej szczeciny.

Jak zdyscyplinować brodę? Wybieramy balsam do brody

Budzisz się rano, patrzysz w lustro i widzisz jak Twoja broda jest dzika i ciężka w oswojeniu? Postanawiasz ja umyć, po czym wcierasz olejek i rozczesujesz kartaczem, lecz pod względem wyglądu nadal nie spełnia Twoich oczekiwań?  Bez obaw, z pomocą przyjdzie balsam do brody.

Produkt ten został stworzony w celu utrzymania brody w ryzach, aby była gładka i ułożona. Dodatkowo dzięki bogatemu składowi będzie również pielęgnował zarost. Zawarte w nim składniki odżywcze np.: olejki roślinne, nawilżą, odżywią i zmiękczą zarost. Nadają połysk, a niektóre działają przeciwzapalnie i niwelują swędzenie skóry twarzy.

balsam do brody
Oprócz składu i zapachu balsamy różnię się chwytem i konsystencją | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Klasyfikacja balsamów do brody

Oprócz składu i zapachu balsamy różnię się chwytem i konsystencją. Produkt można zatem podzielić na 4 rodzaje:

  • Balsam w płynie o bardzo lekkim chwycie- to produkt o rzadkiej konsystencji. Działa bardziej jak olejek niż produkt do stylizacji. Szybko się wchłania, a więc jest niewidoczne na brodzie. Nawilża i odżywia oraz łagodzi podrażnienia. Jest łatwy w nakładaniu.
  • Balsam w kremie o lekkim chwycie- jak sama nazwa wskazuje ma konsystencję kremu. Pomimo lekkiego chwytu sprawdzi się dużo lepiej przy układaniu zarostu, niż kosmetyk w płynie. Przeznaczony jest dla posiadaczy bujnej brody z tendencjami do puszenia się. Jak większość balsamów nawilża, odżywia wzmacnia oraz regeneruje. Za dobroczynne działanie odpowiadają olejki pielęgnacyjne. W jego recepturze można również znaleźć masło shea oraz wosk pszczeli.
  • Balsam woskowy o średnim chwycie- ze względu na dość dużą zawartość wosku idealnie nada się do stylizacji twardego, niesfornego zarostu, z którym nie daje sobie rady balsam kremowy. Niestety, należy być ostrożnym z ilością nakładania produktu, a przed aplikacją powinno się jego niewielka ilość rozgrzać w dłoniach, aby ułatwić równomierne rozprowadzenie. Daje wrażenie zlepienia włosów czyli obciąża nieco brodę. Dla wielu mężczyzn może to być dość duży minus.
  • Wosk do brody i wąsów o mocnym chwycie – wosk to nie balsam, lecz kosmetyk do układania czy zawijania wąsów. W przypadkach ekstremalnych również sprawdzi się na brodzie. Jest dość „ciężki”. Po nałożeniu szybko zastyga, a więc trzema mieć wprawę, aby go odpowiednio używać. Jego głównym składnikiem jest wosk pszczeli.

Najlepiej kosmetyk dobrać do potrzeb zarostu. Moc chwytu to dość istotna sprawa. Jeśli broda jest dość poukładana, najlepiej sięgnąć po olejek do brody. W innym przypadku zaleca się stosowanie balsamu do brody, o którym można śmiało powiedzieć, że jest połączeniem pomady do stylizacji oraz olejku o działaniu pielęgnacyjnym ( za wyjątkiem wosku). Produkty do układania brody oraz do jej pielęgnacji oferuje sklep LaCarter. Można w nim znaleźć kosmetyki marki własnej, jak również Pan Drwal czy Cyrulicy.


Materiał partnera zewnętrznego