Pierwsza depilacja woskiem – co warto wiedzieć?

0
614
depilacja woskiem wosk
Nowoczesny zabieg skierowany jest przede wszystkim do osób z wrażliwą skórą, które mają mocne, głęboko osadzone włoski | fot.: materiał partnera

Wiele osób stresuje się pierwszą depilacją woskiem, ponieważ kojarzy im się ona z dyskomfortem. Należy jednak podkreślić, że prawidłowo przeprowadzony zabieg jest prawie lub całkowicie bezbolesny. W ten sposób możesz cieszyć się gładkim ciałem przez około 4 tygodnie. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć przed wizytą u kosmetyczki!

Czy depilacja woskiem może być bezbolesna?

Zastanawiasz się, czy możliwa jest bezbolesna depilacja woskiem? Podczas zabiegu usuwane są włoski razem cebulkami, w związku z tym pozostawia idealnie gładką skórę. Efekt utrzymuje się 3-4 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. Należy podkreślić, że włoski odrastają słabsze, jaśniejsze i rzadsze, a regularne woskowanie zapewnia niemal bezbolesną depilację.

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, z drugiej strony nierzadko wpływa na samopoczucie pacjentki. Podczas menstruacji skóra może być bardziej wrażliwa, dlatego warto wstrzymać się z depilacją po jej zakończeniu.

Depilacja u kosmetyczki – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zabieg warto wykonać u doświadczonej, wykwalifikowanej kosmetyczki, która bezpiecznie i skutecznie usunie zbędne owłosienie. Depilacja woskiem nie jest tak prosta, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy przykleić wosku do skóry, a następnie szybko go oderwać.

Taki zabieg nie tylko nie przyniesie spodziewanego efektu, lecz także może prowadzić do podrażnień. Kosmetyczka nakłada gorący wosk szpatułką, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie przykleja na skórę pasek fizelinowy i odrywa go energicznym ruchem, przeciwnie do kierunku wzrostu. Specjalistka przytrzymuje wtedy skórę, aby nieco ją naciągnąć. W ten sposób może jednym ruchem usunąć plaster z owłosieniem, a tym samym zmniejsza ból.

Depilacja bikini woskiem w domu, czy u kosmetyczki?

Jeśli samodzielnie usuwasz zbędne owłosienie, a później masz problem z wrastającymi włoskami, krostkami czy podrażnieniami, depilacja u kosmetyczki będzie najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób nie tylko uzyskasz pożądany efekt, lecz także unikniesz zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja bikini woskiem w domu może sprawiać pewne trudności, zwłaszcza początkującym, dlatego warto wybrać się do wykwalifikowanej kosmetyczki. Przede wszystkim specjalistka podgrzeje wosk do takiej temperatury, żeby nas nie poparzył, ale jednocześnie spełnił swoje zadanie. Bardzo ważna jest też prawidłowa aplikacja preparatu i oderwanie go dopiero wtedy, gdy zastygnie. Gwałtowne zerwanie plastra fizelinowego może zakończyć się siniakiem, a nawet uszkodzeniem naskórka.

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu? W ten sposób zyskujesz pewność, że kosmetyczka nie tylko dokładnie usunie owłosienie, lecz także zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Specjalistka pozbędzie się niechcianych włosków nawet w trudno dostępnych miejscach, nie powodując przy tym podrażnień. Ponadto korzysta ona z wysokiej jakości produktów, które nie wywołują reakcji uczuleniowych. Zamiast męczyć się w domu, warto oddać się w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki.

Jak wygląda depilacja bezpaskowa?

Wiele salonów wykorzystuje do zabiegu miękki wosk, na który nakłada się plaster fizelinowy. Z drugiej strony, coraz większą popularnością cieszy się też depilacja bezpaskowa, podczas której stosuje się twardy, a nie miękki odpowiednik. Proponowana metoda jest bezbolesna, ponieważ podczas zabiegu ciągniemy za włoski, a nie za skórę. Wosk oblepia owłosienie, dzięki czemu wystarczy jeden energiczny ruch, żeby usunąć go wraz z cebulkami.

Kosmetyczka najpierw rozgrzewa go do temperatury 38-39°C, po czym nakłada go na wybraną partię ciała. Wspomnianą technikę można stosować nie tylko na nogach, lecz także w okolicach intymnych i na pachach.

Nowoczesny zabieg skierowany jest przede wszystkim do osób z wrażliwą skórą, które mają mocne, głęboko osadzone włoski. Twardy wosk nakłada się mniejszymi partiami niż miękki zamiennik, dlatego zabieg trwa nieco dłużej. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, aby uniknąć dyskomfortu. Zanim kosmetyczka przystąpi do zabiegu, posmaruje depilowane partie specjalną oliwką, aby złagodzić ból i zapobiec uszkodzeniom naskórka.

Materiał partnera