Pierwszy tatuaż – jak się do niego przygotować?

0
569
pierwszy tatuaż
Zanim zarezerwujesz wizytę u tatuatora, powinieneś mieć jasną wizję tego, jak ma wyglądać Twój pierwszy tatuaż | fot.: materiał partnera

Wykonanie tatuażu to poważna decyzja. W końcu nie jest to coś, co można zdjąć, gdy pewnego dnia nam się znudzi. Nawet przy powszechnie stosowanych zabiegach laserowego usuwania tatuaży większość osób ma trudności z ich całkowitym usunięciem. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad wykonaniem pierwszego tatuażu, gratulujemy! To odważna i ekscytująca decyzja, która sprawi, że na zawsze pozostaniesz z przyciągającym wzrok nowym dodatkiem do Twojego ciała. Jednak właśnie dlatego przed wykonaniem pierwszego tatuażu należy rozważyć kilka kwestii.

Pierwszy tatuaż – co powinieneś wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Zanim zarezerwujesz wizytę u tatuatora, powinieneś mieć jasną wizję tego, jak ma wyglądać Twój pierwszy tatuaż. Jeśli nie jesteś pewien, czego chcesz, będziesz zdany tylko na to, co zaproponuje Ci tatuator, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Powinieneś także mieć pomysł, gdzie chcesz mieć swój tatuaż. Najpierw zastanów się, jak bardzo będzie bolało tatuowanie danej części ciała. Choć nie da się dokładnie przewidzieć, jak będziesz odczuwać ból w wybranym miejscu, warto znać kilka zasad. Ogólnie rzecz biorąc, im większy tatuaż, tym bardziej będzie bolał. Z kolei najbardziej bolesne obszary ciała to ogólnie miejsca blisko kości, np. kostki, żebra, linia wzdłuż kręgosłupa czy miejsca za uszami. Obszary bolesne to także te z większą ilością zakończeń nerwowych i te, które na co dzień chronimy pod ubraniem, np. piersi. Jeśli wybierzesz się do dobrego tatuażysty i na początek wybierzesz mniejszy wzór, będziesz mógł wstępnie rozpoznać swoją odporność na ból i następnym razem pozwolić sobie na więcej.

Wybierz tatuatora, który wykona Twój pierwszy tatuaż

Jak każda grupa zawodowa, tatuażyści mają swoje wady i zalety. Aby upewnić się, że wybierzesz najlepszego artystę do wykonania swojego pierwszego w życiu tatuażu, powinieneś rozważyć następujące kwestie:

  • cena – artyści tatuażu mają swoje własne stawki. Chociaż cena tatuażu niekoniecznie odzwierciedla jego jakość, ważne jest, aby wybrać takiego, który odpowiada Twojemu budżetowi.
  • doświadczenie – choć nie jest możliwe dokładne ustalenie, jak długo artysta tatuuje, możesz przejrzeć internet, aby sprawdzić, czy tatuuje już od jakiegoś czasu.
  • opinie – możesz skorzystać z serwisów z recenzjami i opiniami, aby sprawdzić, czy inni ludzie mają dobre doświadczenia z danym artystą.
  • czystość studia – jeśli tatuażysta nie stosuje odpowiedniej higieny, może się to skończyć zakażeniem. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze sprawdzenie, czy studio jest czyste.

Inna, być może rzadziej poruszana kwestia to fakt, jak czujesz się ze swoim tatuażystą. Powinieneś czuć się w jego towarzystwie komfortowo, tak abyś był zrelaksowany podczas robienia tatuażu.

Jakie kosmetyki do tatuażu powinieneś kupić?

Większość tatuatorów udzieli Ci wskazówek, jak postępować ze świeżo wytatuowanym wzorem, ale warto też kupić kilka dobrych produktów do pielęgnacji tatuażu i mieć je w domu. Jedne z najpopularniejszych to kosmetyki do pielęgnacji tatuażu Neba, które kompleksowo zadbają o jego piękny i wyrazisty wygląd na Twoim ciele. Regularne stosowanie tych produktów daje efekt gładkiej, nawilżonej skóry oraz tatuaży, które nie bledną, nie wysuszają się ani nie rozmywają. Swędzenie, obrzęk czy łuszczenie w krótkim czasie po wykonaniu wzoru zostają ograniczone do minimum. Możesz wybrać masło albo krem do tatuażu, ale zawsze masz pewność, że są zbawienne dla Twojej skóry oraz bezpieczne – nie zawierają szkodliwych konserwantów, parabenów i substancji ropopochodnych, do ich produkcji nie są też używane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Dobrze przemyśl projekt swojego pierwszego tatuażu

Zanim zrobisz swój pierwszy tatuaż, powinieneś dobrze przemyśleć swoją decyzję. Należy tu wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym:

  • Twój styl życia – jeśli prowadzisz intensywny tryb życia, może to nie być najlepszy czas na zrobienie dużego tatuażu na plecach lub żebrach.
  • koszt tatuażu – jeśli masz ograniczony budżet, powinieneś rozważyć wykonanie mniejszego tatuażu.
  • projekt tatuażu – pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na duży wzór, możesz mieć problemy z jego ukryciem w przyszłości. Jeśli chodzi o symbol czy obraz, jaki wybierzesz, nie daj się ponieść chwilowej modzie ani nie ulegaj presji znajomych. Po prostu zdaj się na swój gust.

Powodzenia!

Materiał partnera