Podstawy makijażu – jak opanować je w domowym zaciszu?

0
2191
Kobieta wykonuje makijaż
Makijaż pozwala poczuć się atrakcyjnie, pewnie i komfortowo, w pozytywny sposób powinien więc wpływać na samopoczucie, nastrój oraz samoocenę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marzysz o samodzielnym wykonaniu estetycznego, podkreślającego urodę makijażu dziennego i wieczorowego, jednak nie chcesz wydawać oszczędności na kursy, szkolenia czy pokazy? Dziś podpowiemy Ci, jak opanować podstawy make-upu w domowych warunkach oraz co zrobić, aby osiągać coraz lepsze rezultaty.

Pozytywne nastawienie

Jeśli do tej pory unikałaś samodzielnego wykonywania makijażu, ponieważ ta czynność kojarzyła Ci się przede wszystkim z dużym wysiłkiem i poświęceniem czasu, albo też zakładałaś, że efekt końcowy z pewnością nie spełni Twoich oczekiwań, to na samym początku podaj wszystkie obawy i uprzedzenia w wątpliwość. Makijaż pozwala poczuć się atrakcyjnie, pewnie i komfortowo, w pozytywny sposób powinien więc wpływać na samopoczucie, nastrój oraz samoocenę.

Jeśli potraktujesz wykonywanie make-upu jako przyjemność, zabawę i sposób na wykreowanie pożądanego wizerunku, wówczas opanowywanie podstawowych technik, zasad oraz sposobów aplikacji i łączenia różnych kosmetyków, stanie się o wiele przyjemniejsze i prostsze. Pozytywnie nastawienie pomoże Ci również przebrnąć przez trudne momenty oraz poradzić sobie z wymówkami. Pomoże również nie zniechęcać się, jeśli pierwsza próba nie przyniesie oczekiwanych efektów i będzie trzeba zacząć wszystko od nowa.

Wysokiej jakości kosmetyki

Oprócz pozytywnego nastawienia, chęci oraz motywacji, istotną rolę w procesie przyswajania technik makijażu odgrywają kosmetyki. Powinny one wyróżniać się wysoką jakością, doskonałym kryciem i pigmentacją oraz przyjemną, lekką konsystencją. Praca z trwałymi produktami, o wartościowym i przyjaznym dla skóry składzie pozwoli Ci osiągnąć zadowalające rezultaty oraz poprawić wygląd cery.

Nie musisz jednak inwestować w profesjonalne i drogie zestawy. Na początku doskonale sprawdzą się kosmetyki do makijażu, zaproponowane przez popularne i cenione marki kosmetyczne, które na: https://neness.pl/kosmetyki/makijaz1 dostępne są w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Dzięki temu możesz wyposażyć kosmetyczkę w wysokiej jakości produkty, bez wychodzenia z domu oraz nadszarpywania oszczędności.

Trenuj i szukaj inspiracji

Gdy już skompletujesz podstawowy zestaw do makijażu twarzy, oczu i ust, możesz rozpocząć pierwsze, samodzielne próby. Warto rozłożyć ten proces na etapy. Pierwszego dnia możesz np. nauczyć się rysować kreskę na powiece, z kolei następnego – aplikować i rozcierać cienie. Naukę makijażu w domowym zaciszu możesz zorganizować tak, jak chcesz. Najważniejsze jednak, abyś poszerzała umiejętności konsekwentnie i regularnie.

W trakcie wolnego wieczoru, przerwy w pracy czy powrotu do domu autobusem szukaj inspiracji. Przeglądaj strony, poświęcone tematom związanym ze stylizacjami i make-upem, a także oglądaj zdjęcia i filmiki nagrywane przez znanych makijażystów. Obserwuj obowiązujące trendy oraz analizuj ponadczasowe, klasyczne tendencje.

Bądź także na bieżąco z kosmetycznymi nowościami i sprawdzaj, co sądzą o nich inne użytkowniczki. Regularnie dokonuj przeglądu kosmetyczki oraz dbaj o czystość pędzli i pozostałych produktów, których używasz każdego dnia. Rozmawiaj o makijażu z domownikami i nie bój się prosić ich o ocenę efektów Twojej pracy.


Materiał partnera zewnętrznego