Pomadka – 3 wskazówki, jak ją wybrać

0
4555
Trzy czerwone pomadki
Pytanie o to, jaką mamy karnację, powinniśmy zadać sobie na samym początku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pomadka to podstawa dobrze wykonanego makijażu. Obserwacja pokazuje często, że bez niej cały make-up nadal wygląda na niewykończony. Aby jednak uzyskać doskonały efekt, musimy pomadkę dobrać prawidłowo. Jak osiągnąć taki efekt?

  1. Karnacja a pomadka
  2. Efekt
  3. Kolor pomadki

Pomadkę dobiera się przede wszystkim, mając na względzie urodę malowanej kobiety, ale także efekt, który chcemy osiągnąć.

Karnacja a pomadka

Pytanie o to, jaką mamy karnację, powinniśmy zadać sobie na samym początku. Odpowiedź bowiem dyktuje dalsze wybory. W przypadku ciemnych odcieni skóry doskonale sprawdzą się głębokie i nasycone czerwienie, barwy wina czy śliwkowe. Sprawdzą się także róże wpadające w beż. Niepożądane będą natomiast kolory typowo różowe oraz czerwienie z akcentem pomarańczowym. Karnacje średnie również będą dobrze prezentować się w asyście czerwonych ust. W tym przypadku korzystne okażą się także wszelkie warianty cappuccino i beżu, ale także różowe. Unikać należy jasnych brązów. Jasne karnacje z kolei potrzebują w szczególności fioletów oraz odcieni winnych. W wariantach wieczorowych można wykorzystać brązy oraz róże, za wyjątkiem tych intensywnych.

Efekt

Kolejnym ważnym pytaniem jest to, jaki efekt chcemy osiągnąć. Matowy, satynowy, błyszczący – pomadka pomadce zdecydowanie nie jest równa. Bardzo modne w ostatnim czasie pomadki matowe przeznaczone są przede wszystkim dla posiadaczek wydatnych ust, bowiem brak połysku optycznie zmniejsza nasze wargi. Korzystając z tej zasady: jeśli mamy usta wąskie, postąpić należy dokładnie odwrotnie: błyszcząca pomadka uwydatni je, śmiało można więc sięgać po takie warianty lub wzmacniać ich działanie błyszczykiem. Pomadki satynowe natomiast przeznaczone są dla kobiet, które chcą dodatkowo nawilżyć wargi.

Efekty te można wzmacniać przeróżnymi trikami. Jeśli sięgamy po błyszczącą szminkę, warto zmatowić skórę przy ustach, aby podbić blask. Pamiętajmy także, że matowe szminki podkreślają niedoskonałości zarówno techniczne, jak i samych ust, szczególnie jeśli nie będą spójne z konturami. Warto wcześniej również nawilżyć usta, aby ewentualne suche skórki nie popsuły efektu.

Kolor pomadki

O kolorze pomadki wspomnieliśmy już wyżej, przy okazji omawiania karnacji. Nadal jednak możliwości pozostaje sporo. Zasadę można uprościć. Bobbi Brown twierdzi, że szminka idealna powinna wyglądać doskonale na całkowicie nieumalowanej twarzy. Znając tę zasadę, można poczynić poszukiwania w znalezieniu swojej ulubionej pomadki.

Firmy kosmetyczne prześcigają się w rozwiązaniach, kolorach, efektach, które można osiągnąć za sprawą danej pomadki. Warto nie dać się zwariować i wybrać to, w czym prezentujemy się najlepiej.


Materiał partnera zewnętrznego