Vademecum męskiego golenia na mokro

0
169
golenie brzytwą
Golenie maszynką bądź brzytwą wymaga odpowiedniego przygotowania skóry do zabiegu, aby była jak najmniej narażona na podrażnienia i mikrouszkodzenia | fot.: stock.adobe.com

Panowie, którzy nie chcą nosić zarostu bądź też dopuszczają tylko do jego nieznacznego wzrostu, tzw. trzydniowego, mają do wyboru wiele metod golenia, ale główny podział można przeprowadzić dzieląc męskie golenie twarzy na suche i mokre. W pierwszym przypadku używane są różnego typu maszynki elektryczne, zasilane sieciowo lub na baterie/akumulatorki. Natomiast w drugim przypadku mowa o goleniu maszynką na żyletkę bądź brzytwą, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków męskich do golenia. Jakie to są produkty? Wyjaśniamy.

Przed goleniem na mokro

Golenie maszynką bądź brzytwą wymaga odpowiedniego przygotowania skóry do zabiegu, aby była jak najmniej narażona na podrażnienia i mikrouszkodzenia. Tu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatej oferty kosmetyków Proraso, takich jak np. kremy ochronne przed goleniem. Nakłada się je na goloną skórę twarzy tuż przed rozpoczęciem tego zabiegu, a ich działanie warunkują składniki nawilżające i łagodzące, które zarówno przygotowują skórę do golenia, jak i chronią ją przed niedogodnościami wynikającymi z samego golenia. Przykładem takiego produktu jest krem przed goleniem od Proraso z Linii Czerwonej – Drzewo Sandałowe, idealny do stosowania przy twardym, gęstym zaroście i łagodzący podrażnienia dzięki zawartości gliceryny i masła shea.

W trakcie golenia na mokro

Jeśli skóra została już odpowiednio przygotowana, można przystąpić do golenia, a będzie nam do tego potrzebny odpowiedni kosmetyk, który nałożymy na skórę w miejscu golenia. I tu do wyboru mamy produkty bardziej i mniej tradycyjne. Można wybierać spośród klasycznych kremów do golenia w tubie, delikatnych żeli czy lekkich i nieobciążających pianek do golenia męskich. Różnią się konsystencją, sposobem nakładania, zapachem, ale mają wspólny cel – sprawić by golenie zarostu męskiego na mokro było efektywne, skuteczne i bezproblemowe, a także generowało jak najmniej podrażnień skóry. Jeszcze jedna ważna kwestia – żaden kosmetyk nie ułatwi golenia, jeśli będziemy używać niewystarczająco ostrych akcesoriów.

Po goleniu na mokro

Bezpośrednio po zakończeniu rytuału golenia należy nałożyć na skórę preparat łagodzący podrażnienia i kojący skórę, jak np. woda kolońska, która dodatkowo dezynfekuje skórę i ochroni przed ewentualnymi stanami zapalnymi czy też balsam po goleniu. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych, balsamy po goleniu mają często bardzo atrakcyjne, męskie zapachy, jak np. te z nutami drzewno – ziołowymi czy przyprawowymi. Są przy tym delikatne dla skóry, a zawarte w nich składniki koją podrażnioną goleniem skórę, czyniąc ją bardziej miękką i przyjemną w dotyku. 

Artykuł sponsorowany