Profesjonalne wyposażenie gabinetów medycyny estetycznej

0
800
zabieg black doll
Największa grupa klientów (ponad połowa) to osoby w wieku od 40 do 50 lat, czyli w okresie kiedy widoczne są już oznaki starzenia | fot.: materiał partnera

W obecnych czasach zdrowie i piękny młody wygląd stały się ważne, jeśli nie najważniejsze. Wiele osób uprawia sport, prowadzi zdrowy styl życia po to, aby zapewnić sobie dobrą kondycję.  Troska o zdrowie łączy się w parze z zabieganiem o młody i zdrowy wygląd, skórę, piękną cerę. Naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom wychodzą ze swoją ofertą gabinety medycyny estetycznej. Oferują one swoim klientom różne zabiegi upiększające. Klientami gabinetów są nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, osoby w różnym wieku. Od wielu już lat utrwala się trend do troszczenia się o swój  wizerunek, który stanowi naszą wizytówkę w życiu prywatnym, zawodowym i towarzyskim. Gabinety kosmetyczne oferują różne zabiegi wykonywane przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Każdy z nich chce być jak najlepiej wyposażony. Doskonałej jakości sprzęt działa jak magnes na klientów. Nie dziwi więc fakt, że wiele salonów i gabinetów używa tylko najlepszych (markowych) urządzeń do zabiegów.

Popularność gabinetów medycyny estetycznej 

Wiele badań wskazuje na to, że korzystanie z gabinetów kosmetycznych staje się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest nadal botoks, na który wskazuje ok. 30 proc. badanych. Poza tym osoby korzystające z usług gabinetów często decydują się na mezoterapię (18 proc.) i zabiegi laserowe (8 proc.). Klienci chcą poprawić sobie twarz, szczególnie czoło, skórę wokół oczu i ust. Ważne miejsce zajmuje również korekta szyi, dekoltu i brzucha. Wciąż popularne są zabiegi ciała, wśród których najbardziej popularne to mezoterapia, laseroterapia oraz lipoliza.

Największa grupa klientów (ponad połowa) to osoby w wieku od 40 do 50 lat, czyli w okresie kiedy widoczne są już oznaki starzenia. Jednak i młodsi pomiędzy 30 a 40 rokiem życia stanowią ponad jedną trzecią pacjentów. Spośród stałych klientów gabinetów i salonów medycyny estetycznej, aż 80 proc. korzysta z ich usług kilka razy w roku. Troska o ciało nie jest działaniem doraźnym, jednorazowym, wymaga stałej i systematycznej pracy nad swoim wyglądem. Jeżeli ktoś raz się decyduje na poprawienie swojego wizerunku, będzie to robił nadal. Z każdym rokiem przybywa klientów korzystających czy to zabiegów typowo kosmetycznych czy też wymagających większej ingerencji w tkanki ciała. Starzenie się społeczeństwa stanowi dodatkowy argument za wzrostem popularności salonów medycyny estetycznej. Piękny i młody wygląda wciąż jest na topie i stanowi przepustkę do lepszego życia.

Urządzenia do gabinetów medycyny estetycznej

W gabinetach znajdują się wysokiej klasy urządzenia pochodzące od markowych producentów, które pozwalają na realizowanie zabiegów na wysokim poziomie. Każdy kosmetolog doskonale wie, że klienci są dziś bardzo wymagający, zależy im na perfekcji i profesjonalizmie. Nowoczesne urządzenia pozwalają na przeprowadzenie zabiegów w sposób bezbolesny, co jest szczególnie ważne dla klientów.

Do najczęściej spotykanych urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej należą takie, jak np. urządzenia kosmetyczne Hi-Tech, które przeznaczone są do zabiegów oczyszczania wodorowego, mezoterapii, karboksyterapii, lasery kosmetyczne, urządzenia do modelowania sylwetki, którymi wykonuje się endermomasaż, kriolipolizę i generuje falę uderzeniową. Na wyposażeniu gabinetów kosmetycznych znajdują się również chłodziarki zabiegowe i sterylizatory.

Wielozadaniowy kombajn kosmetyczny w nowoczesnych salonach

Duże znaczenie w usprawnianiu pracy salonów medycyny kosmetycznej odgrywa kombajn kosmetyczny, dostępny na stronie: https://attre.eu/, który zastępuje ok. 20 innych urządzeń, z których korzysta podczas swojej pracy kosmetolog. To wielofunkcyjne urządzenie pozwala na wykonanie wielu różnych zabiegów: mikromasażu, dezynfekcji skóry, waponizacji, mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, mezoterapii bezigłowej, jonoforezy, sonoforezy oraz makijażu permanentnego.

Kombajn kosmetyczny służy do wykonywania zabiegów na twarzy i całym ciele. Inwestycja w to wielozadaniowe urządzenie, bardzo szybko się zwraca. Wiele salonów medycyny estetycznej decyduje się na kombajn, gdyż woli posiadać na wyposażeniu jedno urządzenie do wielu zabiegów, niż kilkanaście urządzeń oddzielnie. Dodatkową zaletą posiadania kombajnu w salonie kosmetycznym jest postrzeganie gabinetu przez klientów jako profesjonalnego i nowoczesnego miejsca, w którym zabiegi kosmetyczne wykonywane są precyzyjnie i profesjonalnie.

Kosmetyki dostępne w salonach kosmetycznych

W salonach kosmetycznych klienci mogą zakupić kosmetyki najwyżej jakości, które są niedostępne albo trudno dostępne w sprzedaży poza salonami. Są to produkty markowe, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł, od najlepszych producentów. To duży aut salonów medycyny estetycznej. Poza możliwością korzystania z szerokiej oferty zabiegów klienci mogą samodzielnie w domu pielęgnować skórę i wykonywać drobne zabiegi oczyszczające.

Materiał partnera zewnętrznego