Technik usług kosmetycznych – specjalista od piękna i zdrowia

0
1279
technik usług kosmetycznych
Technik usług kosmetycznych to topowy kierunek oferowany przez szkoły Żak | fot.: pixabay

Lubisz dbać o wygląd? Oglądasz internetowe tutoriale urodowe i śledzisz trendy w kosmetyce, wizażu i dietetyce? Jeżeli odpowiedziałaś twierdząco to świetnie się składa. A czy wiesz, czym dokładnie zajmuje się technik usług kosmetycznych? Czego trzeba się nauczyć, by zdobyć kwalifikacje do pracy w tym supermodnym zawodzie? Ciekawi Cię jakie zabiegi będziesz mogła wykonywać po nauce na bezpłatnym kierunku technik usług kosmetycznych ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

Teoria i praktyka, czyli nierozłączna para w drodze do sukcesu

Technik usług kosmetycznych to topowy kierunek oferowany przez szkoły Żak. Wykładowcy w idealnych proporcjach łączą teorię i praktykę. W ramach praktyki będziesz znać m.in. elementy wizażu i zabiegi pielęgnacyjne oka, a także zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy i całego ciała. Już sam program zajęć, nie mówiąc o codziennej pracy po ukończeniu kształcenia, dowodzi, że technik usług kosmetycznych to kierunek przede wszystkim dla osób dokładnych, cierpliwych i sprawnych manualnie. Szczególne usposobienie i sprawność manualna na niewiele zdadzą się jednak, gdy zabraknie wiedzy. By wiedzieć, jak działać dla zdrowia i piękna klientów, należy znać anatomię związaną przede wszystkim z budową i fizjologią komórki, budową i funkcjami skóry, a także układu mięśniowego, nerwowego, krążenia, chłonnego i trawiennego. Dzięki nauce dietetyki specjalista zna też np. wpływ zdrowego odżywiania oraz czynników egzo- i endogennych na skórę. Teoretyczna wiedza dotycząca kosmetyki twarzy, szyi i dekoltu, chemii kosmetycznej, kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej dłoni, stóp i ciała czy wizażu stanowi podstawę profesjonalnej pracy technika usług kosmetycznych.

Technik usług kosmetycznych – Twoja szansa zawodowa

Zdobycie wykształcenia na kierunku technik usług kosmetycznych daje Ci nowe możliwości zawodowe. Niezależnie czy zajmiesz się kosmetyką w węższym zakresie, czy dopiero marzy się zdobycie zawodu profesjonalnej kosmetyczki. Po ukończeniu kierunku pojawiają się perspektywy pracy np. w centrach urody, gabinetach i salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach czy ośrodkach spa. Można też otworzyć własną praktykę. Wtedy pod swoim nazwiskiem czy  też pod chwytliwą nazwą samodzielnie możesz prowadzisz przyszłościowy biznes.

Najważniejszy jest jednak pierwszy krok – znalezienie kierunku, który spełni wszystkie oczekiwania. Z pewnością tak okaże się, gdy wybierzesz kierunek technik usług kosmetycznych w szkołach Żak. Szczegóły dotyczące programu nauczania znajdziesz tu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-uslug-kosmetycznych. Warto zauważyć, że program tego kierunku w szkołach Żak zaplanowano tak, by ważne miejsce miała w nim nauka języka obcego w kosmetyce. To pozwoli Ci dodatkowo swobodnie świadczyć regularne usługi dla klientów obcojęzycznych lub podjąć pracę w zdobytym zawodzie za granicą.

Profesjonalizm z dyplomem

Przy wyborze szkoły, która pozwoli Ci na zdobycie tytułu technika usług kosmetycznych, a co za tym idzie pewnego zawodu, z pewnością powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na program zajęć, ale także na to, czym poza wiedzą i umiejętnościami można pochwalić się po jej ukończeniu. Ma to także niebagatelne znaczenie dla coraz bardziej świadomych klientów i klientek i stale rosnącej konkurencji. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a niewątpliwie ważnym argumentem przemawiającym na Twoją korzyść będą certyfikaty. Te, które zdobędziesz w trakcie nauki w szkole Żak to „Wpływ odżywiania na skórę człowieka” oraz „Diagnostyka i różnicowanie zmian skórnych”. Edukację zwieńczy egzamin zewnętrzny, organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Dyplom zawodowy otrzymasz po zdanym egzaminie zawodowym. Uzyskane świadectwo MEN i kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki, otworzą przed Tobą niejedne drzwi.

Materiał partnera zewnętrznego