Przebarwienia na skórze to problem wielu z nas. Jak z nimi walczyć?

0
496
przebarwienia
Pierwszym elementem dbałości o kondycję skóry w kontekście powstawania przebarwień jest prewencja | fot.: materiał partnera

Skóra na twarzy jest wizytówką stanu zdrowia naszego organizmu. Jest dobrym wyznacznikiem tego, co dzieje się „w środku”. Jednocześnie stanowi barierę ochronną ciała i pierwsze miejsce styku organizmu ze środowiskiem. Dlatego też, sama jest permanentnie narażona na czyhające wszędzie zagrożenia. Może również doświadczyć przebarwień. Z czym są związane, czy są groźne i jak z nimi walczyć? Zostań z nami, aby się tego dowiedzieć.

Skąd się biorą przebarwienia na skórze?

Geneza powstawania przebarwień na skórze jest zawsze indywidualna. U jednych mogą być spowodowane pozostałościami po urazach, obtarciach czy też trądziku młodzieńczym. Inni natomiast borykają się z takim rodzajem przebarwień, którego przyczyną jest nadmierne gromadzenie się melaniny w różnych partiach skóry. Dlaczego tak się dzieje? Powody mogą być różne, jednak eksperci najczęściej wymieniają w tym przypadku zażywanie tabletek antykoncepcyjnych lub leków bazujących na hormonach. Zrozumiałym staje się zatem fakt, że to właśnie wahania poziomu hormonów często przyczyniają się do powstawania wizualnych problemów ze skórą.

Jednak nie tylko kwestie hormonalne są odpowiedzialne za powstawanie przebarwień: to również naturalne, postępujące wraz z upływem wieku, zmiany mechanizmów produkcji melaniny, a zatem nie tylko z powodów określonych przez wahania hormonów. Również odpowiada za to nadmierna ekspozycja na słońce oraz szereg problemów zdrowotnych, które objawiają się właśnie problemami z pigmentacją skóry.

Pragniesz walczyć z przebarwieniami? Zacznij od tego

Dopóki przebarwienia nie przejęły całkowitej kontroli nad Twoją skórą, istnieje duża szansa, że odpowiednie metody walki z nimi mogą skutecznie wyeliminować powstałe już zmiany na skórze oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych.

Pierwszym elementem dbałości o kondycję skóry w kontekście powstawania przebarwień jest prewencja. Nie tylko warto unikać przestrzeni, w których dominuje duże nasłonecznienie, ale również odpowiednio dbać o cerę poprzez właściwą, zdrową dietę, ale również o pielęgnację cery z wykorzystaniem wysokiej jakości kosmetyków. Kluczowym elementem kosmetycznego zestawu na upalne dni powinien być krem z filtrem – najlepiej SPF 50, natomiast w przypadku ciemniejszej karnacji może sprawdzić się delikatniejszy SPF 30. Kosmetyki powinny być również pierwszym krokiem przy już istniejących przebarwieniach, jeszcze zanim zdecydujesz się na interwencję w gabinecie kosmetologa.

Co jeszcze warto wiedzieć o przebarwieniach?

Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę o przebarwieniach na skórze, zapoznaj się z artykułem na stronie https://natureessence.ch/pl/przebarwienia-skory-czy-jestesmy-na-nie-skazani/. Dowiesz się m.in. o kremach wybielających i zabiegach, które pozwolą Ci zachować jednolity koloryt cery.

Materiał partnera