Rozstępy – jak je pielęgnować?

0
452
dziewczyna rozstępy
Brak witaminy C może powodować rozstępy, ponieważ pomaga ona w nadbudowie włókien kolagenowych. Dbanie o skórę to jednak nie tylko suplementacja | fot.: material partnera

Rozstępy występują u 90% młodych kobiet i mogą być spowodowane gwałtownymi zmianami wagi, ciążą lub szybkim rośnięciem w okresie dojrzewania. Tworzą się one, gdy na skórze występuje nadmierne rozciąganie, które osłabia jej elastyczność powodując uszkodzenie włókien kolagenowych, jednocześnie zaburzając struny elastyny. Rozstępy nie są dla nas niebezpieczne, jednak wiele osób uważa, że psują one wygląd skóry. Warto pamiętać, że jest to coś zupełnie normalnego i zamiast usilnie z nimi walczyć, pamiętać o akceptacji. Jak pielęgnować skórę w miejscach rozstępów? Podpowiadamy w artykule!

Zapobiegaj rozstępom

Zanim podejmiemy temat pielęgnacji, warto wspomnieć o tym, że odpowiednie dbanie o ciało i skórę może być kluczowe w zapobieganiu rozstępom.

Brak witaminy C może powodować rozstępy, ponieważ pomaga ona w nadbudowie włókien kolagenowych. Dbanie o skórę to jednak nie tylko suplementacja. Należy pić dużo wody każdego dnia, nawilżać ciało od wewnątrz, a także używać naturalnych kosmetyków z dużą zawartością witamin A i E dla ochrony skóry. Warto także uzupełniać naszą dietę w produkty zawierające kolagen. To wszystko może sprawić, że nasza skóra będzie nawilżona i elastyczna, tym samym mniej podatna na pojawianie się rozstępów.

Jak pielęgnować rozstępy?

Jeśli już jednak rozstępy pojawiły się na naszej skórze, możemy zadbać o ten obszar. Co zrobić?

Olejki pielęgnujące

Konsumenci mogą teraz dbać o swoją skórę za pomocą produktu, który został stworzony specjalnie do tego celu. Olejki, takie jak na przykład Bio Oil, zostały stworzone z myślą o problemach takich jak rozstępy i przebarwienia skóry. Mają wiele zalet – poprawiają wygląd blizn i rozstępów, wyrównują koloryt skóry, uzupełniają naturalną barierę lipidową i, oczywiście, nawilżają.

Maseczka rozjaśniająca

Świetnym sposobem na rozjaśnienie rozstępów jest również łatwa domowa maseczka z witamin i cytryny. Wymieszaj oliwę z oliwek i sok z cytryny z łyżeczką płynnej witaminy E, a następnie stosuj powstały produkt na skórę 2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty!

Peelingi

Wielokrotnie wykazano, że regularne złuszczanie naskórka jest korzystne dla twojej skóry. Peelingi można oczywiście kupić, ale idealnie sprawdzi się domowy sposób – na przykład połączenie oliwy z oliwek i kawy. Po takim zabiegu lepiej wchłaniają się wszystkie produkty do pielęgnacji ciała.

Rozstępy spędzają sen z powiek wielu z nas. Jednak pamiętajmy o tym, że nie ma w nich nic złego, są w pełni naturalne i warto je zaakceptować. Pielęgnacja tego obszaru może być w tym pomocna.

Materiał partnera