Co kryje w sobie skład podkładu do twarzy? Wybór podkładu uzależniony jest od osobistych preferencji i celu, w jakim makijaż ma zostać wykonany. Głównymi zadaniem podkładu jest: usunięcie niedoskonałości i wyrównanie kolorytu skóry. Przed dokonaniem zakupu warto jednak przemyśleć, co zawiera skład konkretnego produktu. Bardzo często można dojść do wniosku, że rozbudowany skład, nie musi być korzystny dla skóry.
Podkład mineralny – najlepszy sposób na zdrową i piękną skórę!
Podkłady mineralne to produkty, które polecane są kobietom w każdym wieku. Zadaniem tego typu podkładów jest matowanie, maskowanie, a także rozświetlanie. Składniki tego typu produktów pozytywnie wpływają na stan skóry i przyczyniają się do jej pielęgnacji i regeneracji. Podkłady mineralne pomagają również w regulacji wydzielania łoju, a także wspomagają walkę z chorobami skóry, takimi jak trądzik. Dodatkowym atutem jest to, że nie zapychają porów. Ponadto nie zawierają silikonów, barwników ani szkodliwych parabenów. Ich skład w głównej mierze opiera się na występujących w przyrodzie minerałach.
Jakie są rodzaje podkładów i czym je nakładać?
Obecna oferta podkładów jest ogromna i zawiera produkty sypkie i podkłady w kremie. Podkłady w kremie zazwyczaj powinny być aplikowane przy pomocy gąbeczki, która pozwoli na równomierne rozprowadzenie produktu na skórze. Niektóre panie wola aplikować podkłady w kremie podkłady w kremie przy pomocy opuszek palców. Dużą popularnością cieszą się również sypkie podkłady, które można nakładać zarówno na mokro jak i na sucho. Aplikacje podkładów w pudrze wykonuje się przy pomocy specjalnego pędzla do makijażu.
Bezpieczne składniki, które mogą pojawić się w podkładzie do twarzy
Świadomość tego, jak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków, systematycznie rośnie. Wykorzystanie naturalnych produktów w znacznym stopniu poprawia jakość cery i wpływa na ogólny stan zdrowia. Dlatego też podczas zakupów warto zwracać uwagę na skład wybieranych kosmetyków. Dobry skład podkładu mineralnego może zawierać takie substancje jak:
- tlenek cynku, który ma działanie antybakteryjne,
- dwutlenek tytanu będący naturalnym filtrem przeciwsłonecznym,
- mikę dodającą blask skórze,
- tlenek żelaza wpływ na barwę podkładu,
Skład podkładu mineralnego może zawierać również substancje pomocnicze, takie jak:
- kwas hialuronowy,
- ekstrakt z zielonej herbaty,
- wyciąg z bambusa,
- wyciąg z nasion owsa.
Zwracając baczną uwagę na składniki kupowanych kosmetyków, dbamy o własne zdrowie i przedłużamy młodość skóry, która codziennie jest narażona na różnego rodzaju negatywne czynniki.
Jakich składników podkładzie powinniśmy unikać?
Decydując się na podkłady mineralne, mamy pewność, że będą one w pełni naturalne, a ich skład będzie bezpieczny dla naszej skóry. Nie każdy jednak lubi eksperymenty. Bardzo często kobiety przywiązują się do ulubionych kosmetyków. W takim wypadku warto sprawdzić skład podkładu, który jest aktualnie używany i wymienić go tylko wtedy, kiedy będzie, zawierały niebezpieczne substancje. Z pewnością warto unikać:
- triethanolaminę, która jest substancją do regulowania pH,
- parabeny takie jak methylparaben, ethylparaben i propyl paraben, których zadaniem jest przedłużenie przydatności produktu,
- oliakrylamid odpowiadający za gęstość produktu.
Zmiana podkładu na taki o bezpieczniejszym składzie, będzie z pewnością korzystniejsza dla skóry.
Materiał partnera zewnętrznego