Skuteczny sposób na usuwanie tkanki tłuszczowej – na czym polega lipoliza i czy warto ją robić?

0
329
lipoliza
Aktualnie jednym z najpopularniejszych sposobów na usuwanie tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna | fot.: materiał partnera

Dowiedz się co to jest lipoliza iniekcyjna, a także w jakich przypadkach można z niej skorzystać.

Marzy Ci się szczupła sylwetka? Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonej partii ciała? Nie jesteś jedyna. Kobiety na całym świecie starają się poprawiać swój naturalny wygląd, a dzięki rozwojowi cywilizacji dysponują coraz szerszym wachlarzem możliwości. Oferta zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest niezwykle bogata. Aktualnie jednym z najpopularniejszych sposobów na usuwanie tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg ten określa się mianem małoinwazyjnego. Polega on na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej substancji, która ma za zadanie ją rozpuścić. Cały proces przebiega dużo sprawniej, a przy tym obarczony jest znacznie mniejszym ryzykiem powikłań, niż liposukcja, która przynosi podobny efekt, choć tę można stosować na większych obszarach. Lipoliza iniekcyjna to idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich, a także trudno dostępnych miejsc.

Co znajduje się w składzie zastrzyku podawanego w trakcie lipolizy?

  • fosfatydylocholina
  • deoksycholat
  • L-karnityna

Pierwsze dwie substancje skutecznie niszczą komórki tłuszczowe, z kolei L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu. Nadmiar tłuszczu wraz z krwią trafia do wątroby, gdzie się rozkłada i zostaje przygotowany do wydalenia z organizmu.

lipoliza iniekcyjna
Zabieg ten określa się mianem małoinwazyjnego. Polega on na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej substancji, która ma za zadanie ją rozpuścić | fot.: materiał partnera

Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na zlikwidowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z niewielkiego obszaru ciała. Jeżeli masz na ciele taki newralgiczny punkt, odporny na dietę czy ćwiczenia fizyczne. Chcesz usunąć tzw. boczki, fałdy na brzuchu, plecach, wyszczuplić delikatnie uda, pośladki lub podbródek? Twoja waga jest w normie lub lekko ją przekracza? W takim razie zabieg lipolizy iniekcyjnej jest dla Ciebie.

Jakie są przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej?

Niestety nie każdy może z niej skorzystać. Lekarz zawsze wcześniej przeprowadza szczegółowy wywiad, by ustalić, czy podanie iniekcji danej pacjentce będzie bezpieczne. Wykluczone z tego są:

  • kobiety w ciąży i matki karmiące piersią,
  • osoby z alergią na którykolwiek składnik preparatu,
  • osoby z infekcją skórną miejsca, które miałby zostać ostrzyknięte,
  • osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub przyjmujące na stałe leki rozrzedzające krew,
  • chorzy na padaczkę,
  • osoby cierpiące na choroby wątroby lub nerek,
  • osoby otyłe.
lipoliza iniekcyjna
To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na zlikwidowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z niewielkiego obszaru ciała | fot.: materiał partnera

Co jeszcze musisz wiedzieć o lipolizie iniekcyjnej?

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. W celu uzyskania pełnej satysfakcji najczęściej wymagane jest przeprowadzenie 2-3 sesji lipolizy, lecz ostateczna rekomendacja ustalana jest indywidualnie podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Jeżeli chcesz wymodelować swoją sylwetkę, wesprzeć skuteczność stosowania zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej, lipoliza iniekcyjna będzie świetnym wyborem. Pomoże Ci szybciej osiągnąć oczekiwane efekty i cieszyć się pięknym ciałem, bez skalpela oraz innych inwazyjnych metod. Zabieg lipolizy nie wymaga szczególnych przygotowań, a tuż po nim możesz wrócić do swoich normalnych aktywności.

Materiał partnera zewnętrznego