Jak zostać konsultantką Avon – pierwsze kroki do sukcesu

0
293
narzędzia pracy konsultantki avon
Konsultantki muszą umieć skutecznie promować produkty, budować zaufanie i relacje z klientkami oraz dbać o ich zadowolenie | fot.: stock.adobe.com

Dodatkowe źródło dochodu jest świetną opcją dla każdego, kto chce w łatwy sposób dorobić do domowego budżetu. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie nawet dla niepełnoletnich osób jest praca jako konsultantka Avon. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak w łatwy i szybki sposób można zdobyć pracę, którą można wykonywać zarówno online, jak i stacjonarnie.

Jak zostać konsultantką Avon?

Każdy, kto chce zostać konsultantką Avon, może wybrać przynajmniej dwie ścieżki kariery, które nie są zbyt trudne, a sama rejestracja do panelu nie trwa długo. Przede wszystkim, aby zostać konsultantką w tej firmie można:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie,
  • umówić się stacjonarnie lub online z wybraną konsultantką, która pomoże w rejestracji i omówi działanie firmy.

Dobrze jest wspomnieć, że samodzielna rejestracja na stronie internetowej jest bardzo przejrzyście napisana, przez co każdy bez problemu może z niej skorzystać. Warto zaznaczyć, że rejestracja jest całkowicie darmowa, przez co nie trzeba mieć żadnego kapitału na rozpoczęcie działalności.

Na stronie należy wypełnić formularz kontaktowy, w którym należy podać swoje dane: adres  zamieszkania oraz numer telefonu i datę urodzenia. Dobrze jest też pamiętać, że przed wysłaniem formularza warto sprawdzić i zaakceptować regulamin firmy.

Należy pamiętać, by po wysłaniu formularzu zalogować się mail, który wcześniej został podany, gdyż zostanie tam wysłana automatyczna wiadomość z hasłem i linkiem. Warto wspomnieć, że cały proces rejestracji online nie trwa dłużej niż dziesięć minut, co jest dodatkową zaletą tej sytuacji. Po otrzymaniu weryfikującego maila należy zalogować się dedykowanym numerem na stronie i zmienić hasło, aby można było się z łatwością logować. Dodatkowo logując się na stronie Avon, otrzymujemy również od razu opiekuna, którym jest doświadczona konsultantka. Osoba taka pozostaje do naszej dyspozycji w przypadku wątpliwości lub uwag pojawiających się na początku drogi w Avn.

Co zyskujemy będąc konsultantką Avon?

Będąc konsultantką Avon, można – oprócz stałego dochodu – zyskać również zniżki na kosmetyki, które zamawia się do domu. Warto wspomnieć, że rabat ten sięga aż 40%. Dodatkowo konsultantka na każdym etapie sprzedaży może skorzystać z różnych rabatów na zestawy świąteczne czy urodzinowe, przez co może dodatkowo zaoszczędzić na zakupie perfum czy lakierów do paznokci lub kosmetyków do pielęgnacji ciała. Niezależnie czy zależy nam na marce Avon czy bratniej FM World, zyskujemy wiedzę o nowych produktach i możemy w atrakcyjnych cenach testować nowości.

Należy też pamiętać, że konsultantki otrzymują katalogi w papierowej oraz mogą łatwo zamówić próbki kosmetyków, dzięki którym przyciągną nowych klientów. Dobrze jest wspomnieć, że zakupy w firmie Avon robimy niezależnie od tego, jaki jest dzień tygodnia czy pora dnia, przez co można pracować w dogodnych dla siebie godzinach. Elastyczne godziny pracy, przejrzysty system prowizji i łątwy sposób zamawiania produktów czyni zeń fantastyczną pracę zarówno dla uczniów, studentów, jak i też świeżo upieczonych mam na urlopie macierzyńskim.

Czy praca jako konsultantka Avon może stać się głównym źródłem dochodu?

Jeśli chcemy pracować w pełnym wymiarze godzin, możemy czerpać jeszcze większe zyski ze sprzedaży produktów Avon.

Każda konsultantka rozpoczynająca swoją pracę otrzymuje prowizję w wysokości 15 procent od całości zamówienia. Należy jednak pamiętać, że prowizja rośnie zależnie od uzyskanej kwoty zamówienia. W przypadku sprzedaży powyżej 599 złotych prowizja wynosi już 30%, natomiast powyżej 1100 złotych prowizja sięga aż 35%. Dla tych, którym uda się zrealizować próg powyżej 3099 zł to z kolei 40%.

Jeżeli zależy nam na maksymalizowaniu zysku w pracy w Avon, warto rozważyć awans na Lidera. Lider Avon to osoba, która buduje własną grupę sprzedażową. Zależnie od ilości konsultantek, którymi zarządzamy, osiągniętych celów i całościowej sprzedaży, otrzymać można atrakcyjne bonusy, dodatki i dodatkowe formy uznania (jak pakiet medyczny czy udział w programie samochodowym). Co ważne, Lider otrzymuje 5% wynagrodzenia od sprzedaży swjego zespołu.

Praca jako konsultantka Avon jest również świetną przygodą dla młodych osób, które chcą się sprawdzić w sprzedaży i mieć stały dochód. Dobrze jest wspomnieć, że w tego rodzaju pracy są prowadzone również szkolenia, dzięki czemu konsultantki poznają nie tylko tajniki pracy, ale i nowinki ze świata beauty. Wszystko to, wraz z przejrzystym systemem motywacyjnym, premiami, bonusami i ciekawą ścieżką kariery czyni z pracy w Avon interesującą alternatywę dla tradycyjnej pracy na etacie.

Materiał powstał we współpracy z niezależnym partnerem Avon fmprodukty.pl