Szczoteczka soniczna – czy warto się na nią zdecydować?

0
4556
Tradycyjna szczoteczka i pasta do zębów
Mycie zębów to bardzo ważna, choć często bagatelizowana przez nas czynność. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mycie zębów to bardzo ważna, choć często bagatelizowana przez nas czynność. Im lepiej o nie dbamy, tym mniejsze ryzyko chorób, bólu, a czasem także i nieprzyjemnych czy wręcz groźnych powikłań. Ponieważ zęby znajdują się w jednym z najbardziej wrażliwych obszarów na naszym ciele, powinniśmy dbać o nie najlepiej, jak jesteśmy w stanie. Szczoteczka soniczna, używana zamiast tej zwykłej, może nam bardzo mocno pomóc w realizacji tego zadania.

  1. Jak działa szczoteczka soniczna?
  2. Co nam to daje?
  3. Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to rodzaj szczoteczki elektrycznej, która poza ruchami rotacyjnymi ma możliwość również pulsować oraz oscylować wokół zębów. Dzięki temu możemy dokładnie oczyścić każdy ząb z osobna, jak i wszystkie razem, co powoduje usunięcie większej ilości zanieczyszczeń i utrzymywanie jamy ustnej w lepszym stanie. Krótko mówiąc, zamieniając szczoteczkę zwykłą na elektryczną klasyczną czy soniczną znacząco zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób zębów związanych z ich niewłaściwą higieną, jak na przykład próchnica. Efekt będzie tym lepszy, gdy poza szczotkowaniem korzystamy również z nici dentystycznych czy odpowiednich płukanek.

Co nam to daje?

Dzięki temu, że większość szczoteczek sonicznych ma wbudowany timer, nie tylko o wiele dokładniej wyczyścimy nasze zęby, ale także zrobimy to w odpowiednio długi sposób, czyli – jednorazowo -około 2 minut. Choć ten rodzaj szczoteczek faktycznie jest dość drogi, to mimo wszystko warto rozważyć zakup, ponieważ znacząco poprawimy jakość mycia zębów, a co za tym idzie zapewnimy im lepszą kondycję. Oszczędzi nam to nie tylko pieniędzy wydanych na dentystę, ale także nieprzyjemnych, a często i bolesnych zabiegów na zębach. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę – Almamed.

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

W gruncie rzeczy każda szczoteczka elektryczna będzie lepsza od tej zwykłej. Wynika to choćby z ilości obrotów na minutę, do której nie jesteśmy w stanie się nawet zbliżyć, korzystając ze zwykłej wersji. Szczoteczki elektryczne, a w szczególności soniczne będą zatem o wiele dokładniejsze i pomogą nam lepiej oczyścić zęby, co przełoży się na dużo łatwiejsze utrzymanie ich w dobrym stanie. Choć zakup takiego środka higieny jamy ustnej może wydawać się drogi to jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że zaoszczędzi nam pieniędzy wydanych na usługi dentystyczne. Szczoteczka Seysso Professional, w połączeniu z nicią dentystyczną i regularnymi przeglądami u stomatologa sprawi, że ryzyko chorób zębów zostanie znacznie obniżone, a my będziemy mogli dłużej cieszyć się naszym naturalnym, zdrowym uśmiechem.


Materiał partnera zewnętrznego