TOP 3 kosmetyki do twarzy 2020

0
2748
piękna młoda dziewczyna z promienną cerą
Numerem jeden wśród kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy 2020 jest serum | fot.: stock.adobe.com

Codzienna, właściwa pielęgnacja skóry to absolutna konieczność, jeśli chcemy zachować zdrowy, promienny i młody wygląd. Nie powinna odbywać się z użyciem przypadkowych preparatów. Warto poznać najskuteczniejsze rodzaje kosmetyków do twarzy w rankingu na 2020 rok.

Rodzaje kosmetyków do twarzy

Zanim przejdziemy do kwestii omawiania skuteczności poszczególnych kosmetyków do twarzy, warto najpierw poświęcić chwilę i przybliżyć, jakie rodzaje produktów pielęgnacyjnych mamy do wyboru. A zatem, w asortymencie większości dobrych sklepów ze skutecznymi kosmetykami do twarzy znajdziemy:

  • produkty z filtrami przeciwsłonecznymi;
  • produkty nawilżające;
  • produkty oczyszczające;
  • produkty pod oczy;
  • serum, czyli silnie skoncentrowane olejki lub płyny;
  • produkty eksfoliujące;

Czy wszystkie wskazane rodzaje produktów do pielęgnacji skóry twarzy powinny znaleźć się w kosmetyczce? Zdecydowanie tak!

Serum do twarzy

Numerem jeden wśród kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy 2020 jest serum. Mimo, że w sprzedaży stale pojawiają się nowe rodzaje produktów, to serum nadal pozostaje na podium. Co sprawia, że wygrywa ono w walce o tytuł najskuteczniejszego kosmetyku 2020? Fakt, że serum jest wysoce skoncentrowane i dostarcza skórze ogromnej ilości wartościowych składników. Dobrej jakości serum do twarzy potrafi zdecydowanie poprawić stan skóry. Polecane jest w szczególności wtedy, gdy skóra twarzy jest sucha, zmęczona, ma kolor ziemisty, brak jej promienności, zdrowego blasku. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie po zimie i upalnym lecie. Z serum warto także korzystać, jeśli chcemy zapobiec przedwczesnemu starzeniu. Oczywiście, kremy do twarzy są równie istotne. Jednak mają one lżejszą konsystencję i mniej składników odżywczych. Krem do twarzy nie bez powodu polecany jest do stosowania na co dzień. Z kolei serum do twarzy powinno się używać raz na jakiś czas, doraźnie. Efekty z całą pewnością nas usatysfakcjonują, szczególnie wtedy, gdy skorzystamy z naprawdę dobrych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, takich jak Dermalogica. Warto wybierać produkty lepszej jakości, pozbawione sztucznych ingredientów oraz składników, które mogłyby wywołać podrażnienie lub alergie.

Produkty eksfoliujące

Produkty eksfoliujące z roku na rok stawały się coraz popularniejsze, a w 2020 uznajemy je za produkt wiodący, jeden z najważniejszych i najskuteczniejszych w pielęgnacji skóry twarzy? Dlaczego? Podobnie, jak w przypadku serum, efektywność produktów eksfoliujących sprawia, że trafiają one na tę listę. Produkty te łączą w sobie cechy peelingu fizycznego i chemicznego. Rozprawiają się z martwym naskórkiem, umożliwiają lepsze wchłanianie składników odżywczych. Dobry peeling enzymatyczny sprawia, że skóra staje się jędrna, gładka, promienna i nabiera zdrowego blasku.

Produkty pod oczy

Niegdyś nie przykładano aż tak wielkiej uwagi do tego rozróżnienia: krem do twarzy vs krem pod oczy. Na szczęście aktualnie, produkty pod oczy są ważną częścią codziennej pielęgnacji. W sprzedaży znaleźć można zarówno kosmetyki dla skóry dojrzałej, jak i nieco młodszej, ochronne. Bez względu na wiek, warto korzystać z dobrodziejstwa kremów pod oczy. Szczególnie z uwagi na fakt, że skóra pod oczami jest szczególnie delikatna, wrażliwa, cienka. Bez odpowiedniej pielęgnacji bardzo szybko widoczne są na niej objawy starzenia, kurze łapki, zwiotczenie, cienie, opuchlizna. Warto zatem zainwestować w nasz top 3, czyli dobry, skuteczny krem pod oczy, by cieszyć się pięknym i promiennym wyglądem.


Materiał partnera zewnętrznego