Najskuteczniejszy sposób na łysienie

0
2268
łysiejący mężczyzna
Rezultatem mikropigmentacji skóry głowy jest zatuszowanie i ukrycie łysienia plackowatego i androgenowego przez stworzenie idealnej imitacji wyglądu włosów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mikropigmentacja skóry głowy jest bezpieczną, skuteczną oraz względnie tanią metodą, która pozwala na zatuszowanie łysienia. Polecana jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom pragnącym zakamuflować łysienie. Na czym polega zabieg, jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego wykonania?

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg polega na wprowadzeniu pod naskórek specjalistycznych pigmentów. Tworzą one imitację krótko ostrzyżonej fryzury. To bardzo bezpieczna metoda, która pozwala na pełną kontrolę jakości pigmentu w skórze. Zastosowany pigment nie zmienia swojego pierwotnego koloru i po pewnym czasie zanika, co uważa się za zaletę.

Łysienie ma jednak tendencję do pogłębiania się i zajmowania coraz większych obszarów skóry, dlatego też zachodzi konieczność kolejnego dopigmentowania. W takim przypadku zabieg wykonuje się na całej powierzchni skóry głowy. Rezultatem jest jednolity oraz naturalnie wyglądający kolor.

Warto wiedzieć, że z czasem skóra głowy zmienia swoją strukturę, a linia włosów opada. W takiej sytuacji konieczna będzie korekta kształtu fryzury. Takie zabiegi przypominające wykonuje się zwykle co 2 – 3 lata. Mikropigmentacja włosów świetnie sprawdza się u osób wykazujących genetyczne skłonności do siwienia, a także przerzedzania się włosów.

Efekty mikropigmentacji skóry głowy

Rezultatem mikropigmentacji skóry głowy jest zatuszowanie i ukrycie łysienia plackowatego i androgenowego przez stworzenie idealnej imitacji wyglądu włosów. Po przeprowadzeniu zabiegu, uzyskuje się efekt krótko przystrzyżonych włosów u mężczyzn oraz optyczne zagęszczenie włosów u kobiet.

Zabieg ten świetnie sprawdzą się także w przypadku ukrycia blizn pooperacyjnych, szram czy ubytków powstałych na skutek urazów mechanicznych na głowie. Zatem w trakcie jednego zabiegu można rozwiązać kilka problemów, np. ukryć bliznę i optycznie zagęścić rzadkie włosy jednocześnie.

Przeciwwskazania do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Jak w przypadku każdego zabiegu, również mikropigmentacja posiada kilka przeciwwskazań. Należy podzielić je na tymczasowe oraz trwałe. Do tych pierwszych zalicza się:

  • silne osłabienie układu odpornościowego,
  • radioterapia oraz chemioterapia,
  • niedawno przebyty zabieg operacji plastycznej głowy lub przeszczepy,
  • infekcje grzybicze skóry,
  • poparzenia słoneczne skóry,
  • wirus opryszczki oraz półpaśca.

Przeciwwskazania permanentne do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy:

  • rozległe pieprzyki na skórze głowy, naczyniaki, brodawki, keloidy, znamiona, pokrzywki, liszaje, łuszczyca, czerniak, melanodermia,silna reakcja alergiczna na pigment w postaci zapalenia, wyprysku, wysypki, itd.

Istnieje jeszcze kilka przypadków, które wymagają konsultacji lekarskiej. O swojej kondycji zdrowotnej należy także poinformować osobę wykonującą zabieg, dzięki czemu będzie ona w stanie powziąć odpowiednie środki ostrożności. Do takich chorób należą:

  • hemofilia,
  • cukrzyca,
  • arytmia serca,
  • niezdiagnozowane zmiany na skórze na obszarze aplikacji pigmentu,
  • HIV.

Mikropigmentacja skóry głowy z racji swojej prostoty oraz bezpieczeństwa, cieszy się na świecie rosnącą popularnością. To świetna alternatywa dla innych metod przywrócenia dobrego wyglądu, dzięki której można pozbyć się kompleksów i wizualnie odmłodzić nawet o 10 lat!


Materiał partnera zewnętrznego