Usuwanie odcisków u podologa

0
892
piękne kobiece stopy
Podolog ma doświadczenie w usuwaniu odcisków, więc na pewno nie zrobi nam żadnej krzywdy – a dla pewności przed wizytą sprawdźmy sobie opinie na temat jego usług oraz uzyskane dyplomy | fot.: stock.adobe.com

Pojawianie się odcisków na stopach wydaje się nie być niczym poważnym. W końcu mamy z tym do czynienia bardzo często – tym bardziej, jeżeli regularnie uprawiamy sport. Jeżeli jednak faktycznie uprawiamy sport to wiemy również, jak ważne jest pozbycie się takiego odcisku najszybciej, jak to tylko możliwe. Dlaczego? Dlatego, że może on uniemożliwić bieganie czy granie w koszykówkę. Ból będzie tak dotkliwy, że nie damy rady nawet włożyć buta na stopę. Bardzo dobrze to widać na wyjeździe, gdzie zakładamy na stopy nowe obuwie i idziemy zwiedzać. Często kończy się to bardzo mocno obtartymi stopami i właśnie odciskami. Przez to zwykle kolejny dzień spędzamy nie wychodząc z pokoju. 

Bardzo często popełnianym błędem jest przebijanie odcisku przy pomocy szpilki. Nie do końca wiadomo, skąd wziął się taki pomysł – ale praktykuje to naprawdę dużo osób. W ten sposób możemy spowodować rozwój zakażenia – tym bardziej, jeśli odcisk jest brudny i posługujemy się nie zdezynfekowaną szpilką.   

Jakie jeszcze błędy popełniamy? 

Wszelkiego rodzaju maści i płyny na odciski w ogóle się nie sprawdzają, a mogą tylko uszkodzić skórę i zwiększyć ból. Ludzie jednak o tym nie wiedzą, bo ufają produktom, które są powszechnie reklamowane i chcą poradzić sobie z problemem szybko – wizyta u podologa wymaga przecież w końcu poświęcenia na to swojego czasu. Warto jednak znaleźć na to chwilę, bo robimy to dla własnego dobra.  

Jeszcze gorszym pomysłem jest moczenie odcisków i samodzielnie wycinanie ich – w ten sposób możemy tylko zrobić sobie krzywdę i poranić sobie stopy. Nie powinno się tego robić, bo na pewno w ten sposób nie pozbędziemy się odcisków. Nie sprawdzają się również wszelkie metody wiążące się z nakładaniem na odcisk cebuli czy czosnku – nie warto nawet próbować. Wszystkie wymienione sposoby spowodują tylko, że problem szybko powróci. Zapiszmy się więc po prostu do podologa

Jak pomoże nam podolog? 

Podolog ma doświadczenie w usuwaniu odcisków, więc na pewno nie zrobi nam żadnej krzywdy – a dla pewności przed wizytą sprawdźmy sobie opinie na temat jego usług oraz uzyskane dyplomy. W jaki sposób nam on pomoże? Przedstawi nam nie tylko sposób na pozbycie się obecnych odcisków – ale także doradzi w jaki sposób możemy w ogóle uniknąć ich powstawania. 

Mogą być to rady dotyczące odpowiedniego obuwia, wkładek ortopedycznych, pielęgnacji stóp. Samo usuwanie odcisku podolog wykona przy pomocy profesjonalnych narzędzi i powinno być to raczej bezbolesne. Na pewno będzie to bezpieczne. 

Materiał partnera