Wegańska pielęgnacja włosów – w czym są lepsze roślinne kosmetyki?

0
2318
Wegańska pielęgnacja włosów
Wszystkie składniki znajdujące się na etykiecie produktu muszą być certyfikowane jako wolne od testowania na zwierzętach | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Pielęgnacja włosów w duchu ekologii staje się coraz trudniejsza. Niektóre firmy wykorzystują trend na bycie EKO i nie do końca rozumieją, co tak naprawdę oznacza weganizm w produktach do pielęgnacji. Kosmetyki do pielęgnacji włosów z informacją o wegańskim składzie, mogą być w rzeczywistości testowane na zwierzętach. Z drugiej strony – kosmetyki do pielęgnacji włosów oznaczone logo Cruelty Free nie zawsze są wegańskie i mają w 100% roślinny skład. Czy może być jeszcze trudniej?

Naturalne kosmetyki do włosów – gdzie szukać prawdziwych?

Pielęgnacja włosów w wegańskim duchu nie jest prosta. Kosmetyki do włosów pochodzące od producentów, którzy szczycą się posiadaniem wielu certyfikatów, mogą zawierać w składzie miód, wosk pszczeli i keratynę (białko pochodzenia zwierzęcego). Te składniki nie są wegańskie – pochodzą od zwierząt i są nieakceptowane dla osób, którym nieobojętny jest los zwierząt. Tak naprawdę na rynku sklepów internetowych jest zaledwie garstka sklepów z kosmetykami roślinnymi, które gwarantują jedno i drugie, czyli doskonały roślinny skład produktów i certyfikaty Cruelty Free (np. Naturalnie Włoskie https://naturalniewloskie.pl/wlosy/).

Naturalnie pięknie włosy – wegańska pielęgnacja włosów

Zadbane włosy są ukoronowaniem urody – kiedy włosy są miękkie, lśniące i wyglądają zdrowo – nie jest konieczne stosowanie chemicznych kosmetyków do stylizacji i korzystanie z lokówek, prostownicy i innych akcesoriów. Większość osób, poświęca naprawdę sporo czasu aby dbać o włosy, niekonieczne myśląc o składzie używanych kosmetyków. Niestety wiele popularnych i markowych szamponów zawiera naprawdę szkodliwe składniki, które nie tylko przyczyniają się do większego rozdwajania końcówek i przesuszenia, ale są również bardzo szkodliwe dla zdrowia i środowiska. SLA, parabeny, silikony i wiele innych substancji chemicznych, w które bogate są marketowe, popularne kosmetyki do włosów na pierwszy rzut oka mogą wydawać się całkiem skuteczne. Jednak prawdziwe działanie tych ostrych komponentów będzie zauważalne nieco później. Przeciążenie, nadmierne puszenie i utrata blasku to tylko jedne z możliwych działań niepożądanych wynikających z niewłaściwej pielęgnacji włosów. Niektóre mocne substancje zawarte w szamponach „do zadań specjalnych”, mogą mocno podrażnić wrażliwą skórę głowy, zachwiać jej naturalną równowagą, powodować łupież lub nawet nadmierne wypadanie włosów. Roślinne kosmetyki do włosów, chronią włosy i w naturalny i delikatny sposób je odżywiają – co w dalszej perspektywie realnie widać i czuć dotykając swoich włosów.

Uwaga na haczyki

Wegańskie szampony, odżywki, kosmetyki do pielęgnacji włosów i do naturalnej, delikatnej stylizacji są znacznie lepszym wyborem, jeśli chce się poprawić zdrowie swoich włosów bez szkody dla środowiska. Kosmetyki do włosów o roślinnym składzie, jeśli pochodzą z zaufanego źródła, czyli dobrego sklepu promującego EKO marki, są wolne od okrucieństwa na zwierzętach i obojętne dla środowiska. Warto jednak zachować czujność. To, że produkt jest wegański, nie kwalifikuje go automatycznie jako wolnego od okrucieństwa. Wszystkie składniki znajdujące się na etykiecie produktu muszą być certyfikowane jako wolne od testowania na zwierzętach. To jedyna gwarancja tego, że naprawdę żadne zwierzę nie ucierpiało podczas produkcji. Wegańskie kosmetyki do włosów nie mają niezdrowych, ostrych, chemicznych składników, co jest ważne nie tylko dla dorosłych, ale szczególnie dla dzieci, które są bardziej podatne na ich niekorzystne działanie. Wegańskie szampony i odżywki zawierają większą ilość naturalnych i organicznych składników, co sprawia, że jeden kosmetyk będzie nadawał się do pielęgnacji włosów całe rodziny – w tym najmłodszych.

Szczególnie trudno jest znaleźć wegańskie szampony i odżywki o profesjonalnej, ukierunkowanej jakości. Nowoczesne marki wegańskie, oferują jednak profesjonalne kosmetyki do włosów każdego rodzaju i o różnych potrzebach. Dzięki temu, w zdrowy i przyjazny dla środowiska sposób można zadbać o wygląd i kondycje swoich włosów, zwierzęta i środowisko.


Materiał partnera zewnętrznego