Zabieg HIFU – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać

0
702
kobieta z makijażem
Zabieg hifu uznawany jest w obecnej chwili za jeden z najczęściej przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej | fot.: materiał partnera

W dzisiejszych czasach każdy dąży do tego, aby prezentować się perfekcyjnie i jak najdłużej utrzymywać kondycję swojej skóry w jak najlepszym stanie. Dobrym sposobem na to będzie skorzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do jednych z takich zabiegów można z całą pewnością zaliczyć nic innego, jak zabieg hifu. Zabieg ten jest polecany osobom, które z tytułu swojego wieku utraciły spore ilości kolagenu oraz elastyny, ale również zabieg ten poleca się osobom, które zauważyły na swojej skórze pojawiające się zmarszczki. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób przywrócić blask, witalność oraz młody wygląd naszej cery. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się skorzystać z takiego rozwiązania. Zabieg HIFU dostępny w klinice Prończuk Warszawa będzie w stanie w pełni usatysfakcjonować nawet tego najbardziej wymagającego pacjenta. Z zabiegu tego chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni w różnym przedziale wiekowym. 

Czy zabieg jest bezpieczny i bolesny?

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i wykonywanie go nie przyczynia się do powstawania jakichkolwiek skutków ubocznych odnośnie naszego ciała, bądź też organizmu. Jest on również niezwykle bezbolesny, a dzieje się tak, ponieważ chwilę przed jego przeprowadzeniem zostaje zastosowane znieczulenie o charakterze miejscowym. Dlatego pacjent podczas przeprowadzania takiego zabiegu nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości bólowych, a rezultaty są widoczne natychmiast. Zabieg ten jest polecany osobom, które z tytułu swojego wieku utraciły spore ilości kolagenu oraz elastyny, ale również zabieg ten poleca się osobom, które zauważyły na swojej skórze pojawiające się zmarszczki.

Jakie są główne przeciwwskazania odnoszące się do przeprowadzenia takiego zabiegu?

Zabieg ten, podobnie jak inne zabiegi w zakresu medycyny estetycznej posiadają pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Otóż, w przypadku tego zabiegu do głównych przeciwwskazań można zakwalifikować w szczególności takie aspekty jak: czas karmienia piersią, okres trwania ciąży, spożywanie niektórych leków, występowanie choroby nowotworowej, występowanie zbyt dużego nadciśnienia tętniczego, borykanie się ze złą krzepliwością krwi, występowanie infekcji grzybiczej skóry, występowanie infekcji bakteryjnej skóry, jak również borykanie się z posiadaniem infekcji wirusowej skóry. W związku z tym, jeżeli mamy świadomość o posiadaniu pewnych z tych przeciwwskazań to powinniśmy o tym fakcie jak najszybciej powiadomić specjalistę, który miałby nam taki zabieg wykonać. Zabieg HIFU dostępny w klinice Prończuk Warszawa powoduje, że każdy pacjent będzie bardzo zadowolony w rezultatów przeprowadzenia takiego zabiegu. 

Podsumowanie

Zabieg hifu uznawany jest w obecnej chwili za jeden z najczęściej przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i wykonywanie go nie przyczynia się do powstawania jakichkolwiek skutków ubocznych odnośnie naszego ciała, bądź też organizmu. Zabieg ten jest polecany osobom, które z tytułu swojego wieku utraciły spore ilości kolagenu oraz elastyny, ale również zabieg ten poleca się osobom, które zauważyły na swojej skórze pojawiające się zmarszczki.

Materiał partnera