Zamiast liposukcji wybierz aktywność fizyczną

0
1372
zgrabna wysportowana kobieta
Im więcej się ruszamy - tym mamy lepsze samopoczucie i spalamy kalorie | fot.: stock.adobe.com

Polacy są narodem, który w dalszym ciągu nie rusza się wystarczająco dużo. Choć coraz chętniej korzystamy z ofert siłowni i zajęć fitness – bardzo wiele czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Unikamy spacerów i w zdecydowanej większości wolimy wybrać tramwaj lub samochód – zamiast pójść do pracy bądź na spotkanie towarzyskie piechotą. Kolejnym naszym problemem jest także skłonność do niezbyt zdrowego jedzenia, które pochłaniamy w naprawdę dużych ilościach – a kuchnia naszego kraju jest powszechnie znana jako tłusta i ciężkostrawna.

Wymienione powyżej kwestie przyczyniają się do coraz częstszego występowania przypadków nadwagi nawet wśród osób młodych. Jest to bardzo negatywna tendencja, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do rozwoju chorób serca, trudności z poruszaniem i pogorszenia się stanu psychicznego jednostki. W takim momencie wiele osób zaczyna zastanawiać się nad skorzystaniem z zabiegu liposukcji – poprzez odessanie zbędnego tłuszczu mają oni nadzieję pozbyć się problemu i stosunkowo szybko uzyskać wymarzone ciało. Nie jest to jednak dobry tok myślenia. W poniższym tekście dowiesz się, dlaczego o wiele lepiej jest wypróbować wszelkie formy aktywności fizycznej – zanim faktycznie zdecydujemy się na zabieg chirurgiczny.

Zalety uprawiania sportu

Korzyści wynikające ze zwiększonej ilości ćwiczeń są dla większości oczywiste, choć wcale nie sprawia to, że faktycznie ćwiczymy częściej. Im więcej się ruszamy – tym mamy lepsze samopoczucie i spalamy kalorie utrzymując dzięki temu deficyt kaloryczny, który jest nam niezbędny do utraty kilogramów. Osoby, które ćwiczą zauważają jednak dużo więcej pozytywnych aspektów – poprawę wyników badań, lepszy sen, więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków. Plusem jest tutaj możliwość wybrania sobie takiej formy aktywności, jaka nam odpowiada. Może być to zarówno tenis, jak i bieganie, piłka nożna, spacery czy jazda konna. Mamy do wyboru bardzo wiele różnych opcji.

Dlaczego nie liposukcja?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że liposukcja może wydawać się lepszym i łatwiejszym rozwiązaniem. Szybko pozbywamy się tkanki tłuszczowej, a po przejściu rekonwalescencji i zagojeniu się blizn możemy cieszyć się wymarzoną sylwetką. Liposukcja warszawa nie jest jednak zabiegiem przeznaczonym typowo do odchudzania. Lekarze zalecają korzystanie z niego tylko w momencie, gdy chcemy wymodelować konkretną partię naszego ciała. Może być to więc raczej ostatni etap w walce z kilogramami, gdy została nam fałda tłuszczu np. na brzuchu.

Więcej informacji na temat skutecznych i bezpiecznych metod odsysania tłuszczu znajdziecie na stronie https://timeless.com.pl – wiodącej kliniki chirurgicznej w Warszawie.


Materiał partnera zewnętrznego