Jak wybrać dobry puder sypki?

0
1910
sypki puder do twarzy
Zadaniem pudru sypkiego jest zmatowienie skóry i utrwalenie makijażu | fot.: pixabay

Do utrwalenia makijażu potrzebuje się nie tylko odpowiedniej bazy. Równie ważne jest sięgnięcie po puder sypki, który zwiększy trwałość podkładu i sprawi, że twarz będzie matowa przez cały dzień. Jak wybrać dobry puder sypki? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

  1. Puder dostosowany do typu cery
  2. Matowienie bez zapychania porów
  3. Kolor pudru – jak go wybrać?

Puder sypki jest jednym z kosmetyków, po który panie sięgają najczęściej. Używa się go zarówno do wykańczania makijażu wieczorowego i okolicznościowego, jak i na co dzień, gdy jedynie delikatnie podkreśla się urodę. Niestety, wiele kobiet nie wie, jak dobrać puder sypki do swoich potrzeb. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Puder dostosowany do typu cery

Pierwszą kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wybierania pudru sypkiego, jest posiadany typ cery. Innych kosmetyków powinno używać się, gdy ma się cerę suchą i wrażliwą niż w sytuacji, gdy ma się cerę tłustą ze skłonnością do powstawania wyprysków. Nieprawidłowe stosowanie pudru do innego typu cery sprawia, że problemy skórne pogłębiają się i są trudniejsze do zwalczenia. W przypadku trądziku dodatkowo może pojawić się konieczność leczenia dermatologicznego, gdyż bez niego niemożliwe będzie pozbycie się ropnych wyprysków i zaskórników.

Dla cery trądzikowej stosuje się pudry o działaniu antyseptycznym, które hamują namnażanie się bakterii. Cera sucha wymaga stosowania kosmetyków, które chronią przed dalszym wysuszaniem naskórka i nie dopuszczają do pojawiania się nieestetycznych skórek na nosie, czole i policzkach.

Matowienie bez zapychania porów

Zadaniem pudru sypkiego jest zmatowienie skóry i utrwalenie makijażu. W ciągu dnia twarz poci się, a gruczoły łojowe wytwarzają sebum. Pot i łój powodują, że cera zaczyna się błyszczeć, a makijaż zbryla się i wygląda nieelegancko. Puder sypki sprawia, że skóra jest matowa, pomimo aktywności gruczołów potowych i łojowych.

Co ważne, wybierając puder na https://www.wizazsklep.pl/pudry-sypkie/72-vipera-puder-sypki-matujacy-transparentny-011-5903587421211.html, powinno się zwrócić uwagę na to, by kosmetyk nie zapychał porów. Do utrzymania matowego wykończenia makijażu powinna wystarczyć cienka warstwa pudru. Kilka muśnięć pędzlem nie zapcha porów, dzięki czemu codzienny make-up nie przyczyni się do powstania zaskórników i innych problemów skórnych.

Kolor pudru – jak go wybrać?

Dobór odcienia pudru sypkiego jest znacznie trudniejszy niż się wydaje – wystarczy spojrzeć na mijane na ulicy kobiety, by zauważyć, że wiele pań wybiera zbyt ciemny kolor pudru. Aby tego uniknąć, odcień kosmetyku powinno się sprawdzać w świetle dziennym po nałożeniu na zewnętrzną część dłoni. Dzięki temu dobierze się puder o odcieniu idealnie współgrającym z kolorem cery. Pozwoli to uniknąć efektu maski i postarzenia po nałożeniu makijażu.

Wybierając dobry puder sypki, powinno się pamiętać, że kolor kosmetyku może być inny w okresie zimowym, a inny latem, gdy skóra jest opalona. Jeżeli chce się korzystać tylko z jednego pudru, można postawić na produkt w kolorze transparentnym. Transparentny odcień kosmetyku umożliwi wykorzystywanie go przez cały rok i wykańczanie make-upu na różne okoliczności.

Przy wybieraniu kosmetyków powinno się pamiętać również o sprawdzeniu, czy dany produkt jest przeznaczony do użytkowania przez osoby ze skłonnością do alergii. Sztuczne dodatki zapachowe oraz różne konserwanty sprawiają, że puder może powodować pojawianie się wysypek, swędzenie skóry, a w skrajnych przypadkach – obrzęk twarzy.


Materiał partnera zewnętrznego