Zestaw do golenia brody – idealny prezent dla „brodacza”

0
908
mężczyzna golący brodę
Olejki i odżywki do brody to kosmetyki uzupełniające działanie szamponów. Zestaw do golenia powinien zawierać je oba | fot.: materiały prasowe

Broda wraca do łask. Nie trzeba zresztą przeprowadzać szczegółowych badań statystycznych, by się zgodzić z tym twierdzeniem. Wystarczy zwrócić uwagę, jak wielu młodych mężczyzn mijanych każdego dnia na ulicy nosi brodę. Szczególną popularność uzyskały brody za sprawą rozwoju nowoczesnych stylów życia – zwłaszcza dzięki pojawieniu się takich subkultur jak hipsterzy. Za ich sprawą brody o różnym stylu i kształcie, w tym również „brody marynistyczne”, są coraz częściej noszone.

Broda – warto czy nie warto?

Noszenie brody nie jest zupełnie dowolną i łatwą sprawą. Jeśli zależy nam, by broda nie tylko dodała nam powagi, ale również estetycznie modyfikowała nasz wygląd – wówczas należy dołożyć starań i odpowiednio się nią zaopiekować. Nie obędzie się bez użycia specjalnych kosmetyków dedykowanych właśnie do brody, a także narzędzi przeznaczonych do jej strzyżenia. Oprócz nich warto też od czasu do czasu odwiedzić salon fryzjerski specjalizujący się właśnie w strzyżeniu brody.

Odpowiednie czyszczenie i stylizacja brody są o tyle ważne, że jest to jeden z niewielu elementów składających się na twarz, którego wyglądem można dość swobodnie manipulować. Pod tym względem, broda zastępuje mężczyznom te funkcje, które w przypadku kobiet pełnią na przykład brwi – daje możliwość „podrasowania” swojego wyglądu.

Zestaw do golenia brody – co powinno się w nim znaleźć?

Jeśli planujesz skompletować zestaw do pielęgnacji brody jako prezent dla swojego chłopaka, mężna, przyjaciela lub osoby z rodziny – wówczas warto sięgnąć po poniższe kosmetyki. Nie powinno ich zabraknąć w kosmetyczce żadnego szanującego swój zarost brodacza.

Pierwszy to oczywiście szampon do brody. Jest on dedykowany do typu owłosienia porastającego twarz, a nie czubek głowy. Jego stosowania pozwala na bardziej skuteczną pielęgnację – poprzez dostarczenie składników odżywczych koniecznych do utrzymania owłosienia twarzy w dobrym stanie.

Olejki i odżywki do brody to kosmetyki uzupełniające działanie szamponów. Zestaw do golenia powinien zawierać je oba. Olejki wykorzystywane są w celu nawilżenia oraz odżywienia głębokich struktur włosa. Odżywki stosowane są w celu poprawienia kondycji oraz wyglądu brody; ponadto – pozwalają zminimalizować występowanie takich niedoskonałości jak łupież lub nadmierna produkcja łoju.

Wosk do brody to kosmetyk stosowany do jej stylizacji. Pozwala utrwalić wybrany kształt brody oraz dodać jej połysku. Pozwalają także wyprofilować wąsy pod nosem, tworząc zupełnie indywidualne stylizacje.

Urządzenia do golenia brody

W zestawie „prawdziwego brodacza” nie powinno również zabraknąć szczotki do brody. Jest to specjalny rodzaj szczotki, który pozwoli rozczesać włosy oraz oczyścić je z zalegających pomiędzy nimi pyłki, kurz i inne zabrudzenia. Szczotka do brody pełni również funkcję masażera, pobudzającego krążenie oraz stymulującego transport składników odżywczych do wnętrza włosa.

Pędzel do brody to urządzenie przeznaczone do nakładania pianki do golenia, a niekiedy także innych wybranych kosmetyków. Pędzel dobrej jakości powinien być wykonany z włosia naturalnego.

Miseczka do tworzenia piany to element wyposażenia uzupełniający działanie pędzelka. W miseczce mamy możliwość wytworzenia piany o takiej konsystencji i gęstości, która będzie odpowiadać predyspozycjom naszej twarzy.


Materiał partnera zewnętrznego