Najlepsze pasty do zębów

0
732
kobieta z pastą do zębów
Nowoczesne pasty do zębów sprawiają, że uśmiech jest zdecydowanie piękniejszy | fot.: stock.adobe.com

Choć na sklepowych półkach znaleźć możemy różnorodne propozycje, to wybór konkretnej pasty do zębów może być trudny. Kierujemy się reklamą, poleceniem znajomych bądź specjalisty czy też sprzedawcy, czasem składem lub ceną. Dylematy bywają bardzo różnorodne, bo producenci oferują cały szereg różnorodnych produktów, które w jakiś sposób wpisują się w potrzeby różnych klientów i pozwalają zadbać o odmienne aspekty i poradzić sobie z problemami.

Dla pięknego uśmiechu

Nowoczesne pasty do zębów sprawiają, że uśmiech jest zdecydowanie piękniejszy. A to przecież nasza najlepsza wizytówka. Nie chodzi tylko o biel, ale także o zdrowie, wytrzymałość oraz ładny wygląd. To one stanowią nie tylko o statusie społecznym, ale również o trosce o kondycję i urodę. Poza czysto higienicznymi aspektami dobre pasty do zębów pomagają także poradzić sobie z nieprzyjemnym oddechem, a także pielęgnują dziąsła czy też leczą ich nadwrażliwość. Poza tym oczywiście przywracają naturalny kolor zębom oraz chronią przed próchnicą. Oczywiście wybór konkretnego rozwiązania powinien być przedyskutowany potrzebami. Często wynika on również z konkretnych problemów, a w sklepach czy w aptekach z pewnością uda się znaleźć idealny produkt, który likwiduje przyczyny dyskomfortu lub też będzie lekarstwem na skutki. W praktyce zdarza się również, że klienci używają równolegle kilku past do zębów, bo każda z nich będzie koncentrować się na innym problemie.

Dobra higiena jamy ustnej

Teoretycznie wystarczy sama szczoteczka i kilka minut, by dobrze umyć zęby. Pasta skraca czas tego zabiegu o połowę, daje lepszy efekt i oczywiście chroni wrażliwe szkliwo przed działaniem bakterii oraz osadzaniem się kamienia. W wielu wariantach specjalistyczne środki zawierają środki pieniące. Piana, która powstaje podczas mycia, zmiękcza związki organiczne, a także dociera w najgłębsze zakamarki jamy ustnej, a tym samym czyści nawet trudno dostępne miejsca. Pasty do zębów zawierają jednak przede wszystkim środki ścierne i polerujące. To one są odpowiedzialne za mechaniczne usuwanie osadu, czyszczą, a także hamują mineralizację płytki nazębnej. Tym samym sprawiają, że piękny i zdrowy uśmiech będzie towarzyszyć nam dłużej. Warto również zwrócić uwagę, że wiele dobrych past do zębów zawiera związki fluoru, które sprzyjają remineralizacji szkliwa. Tym samym poprawia się odporność zębów na działanie kwasów i bakterii oraz minimalizuje się ryzyko próchnicy. Podobnie działa również ksylitol, który hamuje rozwój bakterii próchnicotwórczych i podnosi pH w ustach. Dlatego warto szukać pasty do zębów z tym składnikiem.

Materiał partnera zewnętrznego