3 wskazówki, jak wybrać pantofle damskie

0
1181
pantofle damskie
Odpowiednie pantofle domowe powinny być jak najbardziej praktyczne | fot.: materiał partnera

Po całym dniu spędzonym w butach, stopy zasługują na odrobinę odpoczynku, dlatego wiele osób coraz większą uwagę zwraca na kapcie domowe. Jeśli chcesz dobrze wybrać pantofle damskie, męskie lub dziecięce sprawdź, czym powinny się charakteryzować.

  1. Materiał na pantofle damskie
  2. Praktyczne kapcie damskie
  3. Pantofle domowe na obcasie

Pantofle damskie nie powinny być jedynie wygodne, ale również eleganckie, a co najważniejsze, ich noszenie nie może narażać stóp na zmęczenie lub deformacje. Rodzaj tego obuwia warto też dobrać do pory roku – ciepłe kapcie sprawdzą się zimą, natomiast latem lepszym wyborem będą wygodne w noszeniu klapki.

Materiał na pantofle damskie

Obuwie domowe ma zapewniać komfort, a więc nie może być wykonane z materiałów, które powodują nadmierną potliwość stóp lub przyczyniają się do powstawania bolesnych otarć lub odcisków. Zamiast kupować pantofle wykonane z materiałów syntetycznych, warto postawić na modele, np. z naturalnej skóry. Zapewniają one wysoki komfort chodzenia, są w pełni bezpieczne dla stóp, a przy tym wyglądają bardzo efektownie. Co więcej, cechują się również trwałością i bez przeszkód wytrzymają intensywne użytkowanie przez długi czas. Skóra należy do jednego z najlepszych materiałów do produkcji kapci – jeśli niemal cały pantofel nie może być z niej wykonany, warto postawić na model, który będzie wyposażony chociażby w skórzaną wkładkę.

Praktyczne kapcie damskie

Odpowiednie pantofle domowe powinny być jak najbardziej praktyczne. Idealne rozwiązanie stanowią kapcie, które można łatwo wyczyścić lub odświeżyć, a także te nieulegające zbyt szybko zabrudzeniu. Panie często stawiają na domowe obuwie, które można wyprać w pralce – kupują je nie tylko dla siebie i swojego partnera, ale również dzieci. W przypadku tych ostatnich utrzymanie kapci w czystości jest najbardziej problematyczne. Zarówno pantofle damskie, jak i męskie lub dziecięce, powinny mieć dobrze dopasowany rozmiar; liczy się również podeszwa, szczególnie wtedy, kiedy powierzchnie podłogi w domu są pokryte śliskimi panelami lub kaflami.

Pantofle domowe na obcasie

Domowe obuwie damskie jest dostępne w wielu różnych wersjach. Miłośniczki chodzenia w butach na podwyższeniu mogą kupić takie również do domu, np. pantofle na niewielkim koturnie. To idealny wybór dla pań, które równie jak wygodę cenią sobie elegancję. Tego typu pantofle prezentują się bardzo szykownie, a przy tym są lekkie i nie obciążają nadmiernie stawów skokowych, a więc nie powodują problemów ze zdrowiem nóg i stóp. Można ich śmiało używać przez wiele godzin, nie narażając się na kłopoty zdrowotne.

Materiał partnera