Modelowanie sylwetki- zabiegi medycyny estetycznej

0
667
zabiegi wyszczuplające
Wybór jest całkiem spory! Niemniej jeśli planujemy olśnić sylwetką na wakacjach, warto już dziś zdecydować się na wybrany zabieg | fot.: stock.adobe.com

Zabiegi medycyny estetycznej w łatwy i przyjemny sposób pomogą nam wymodelować sylwetkę. Kto może skorzystać z takich usług i jak one wyglądają w praktyce? Wybór jest całkiem spory! Niemniej jeśli planujemy olśnić sylwetką na wakacjach, warto już dziś zdecydować się na wybrany zabieg.

Endermologia

Masaż podciśnieniowy skuteczna walka z pomarańczową skórką
Endermologia jest to specjalistyczny masaż próżniowy | fot.: stock.adobe.com

Endermologia jest to specjalistyczny masaż próżniowy. Jest on ratunkiem dla osób zmagających się z cellulitem. Regularnie stosowany modeluję sylwetkę. Taki zabieg możemy zafundować sobie na niemal całym ciele. Jedyną partią, jakiej nie możemy poddać endermologii są piersi. Wygładza on zmarszczki i modeluję sylwetkę. Jednocześnie jest bezbolesny i przez wielu uważany za relaksujący. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie, który chroni skórę. Taki kostium jest najczęściej jednorazowy, a klientka otrzymuje go w gabinecie. Nie musi zatem posiadać własnych ubrań przystosowanych do zabiegu. Podczas masażu powinno się przybrać wygodną, leżącą pozycję. Tutaj, zależnie od wybranej partii, można ułożyć się na brzuchu lub plecach. Do zabiegu wykorzystywane są dwie rolki oraz komora ssąca. Całość napędzana i nadzorowana jest komputerowo. To ciśnienie wytwarzane przez komorę ssącą, sprawia że fałdy skórne dostają się miedzy wałki. Dzięki temu efekty masażu docierają nawet do bardzo głęboko położonych tkanek. Aby osiągnąć trwałe efekty, powinno się przystąpić do minimum 12 serii. Zabieg nie jest jednak przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz dla tych, u których występują problemy z krzepliwością krwi. Z enermologii nie skorzystają także osoby z nawracającymi tłuszczakami i żylakami. Osoba wykonująca masaż na pewno wcześniej poinformuje o przeciwskazaniach i wypełni z nami ankietę. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo klienta. 

Karboksyterapia

Karboksyteriapia to zabieg, który do odmładzania wykorzystuje dwutlenek węgla. Przy wykorzystaniu specjalnej maszyny, w łatwy sposób możemy pozbyć się cellulitu, zmarszczek, czy drugiego podbródka. Rewelacyjnie sprawdza się przy wygładzaniu cieni pod oczami oraz drobnych bruzd wokół ust.

Co musisz wiedzieć decydując się na karboksyterapię?

Zabieg karboksyterapii pomoże usunąć cellulit, ale także cienie pod oczami i zmarszczki. Jednak w celu uzyskania trwałych efektów, powinno się go powtórzyć od 6 do 12 razy. Najlepiej w krótkim odstępie czasu. Wszystko zależy od ilości i wielkości zmian, jakie chcemy usunąć. Wprowadzanie dwutlenku węgla do tkanek trwa zaledwie kilkanaście minut. W tym czasie powinniśmy pozostać bez ruchu. Niestety istnieje spora lista przeciwskazań do stosowania karbokdyterapii. Z tego zabiegu nie mogą skorzystać między innymi;

-kobiety w ciąży i karmiące piersią

-osoby przyjmujące regularnie aspirynę i jej pochodne oraz leki przeciwzapalne

-osoby po zawale serca i zapaleniu mięśnia sercowego

-mający nadciśnienie tętnicze

-osoby po niedawno przebytym udarze

Kriolipoliza

kriolipoliza
Kriolipoliza polecana jest wszystkim, którzy walczą z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej | fot.: stock.adobe.com

Krolipoliza, to sposób na poprawę sylwetki wykorzystujący zimno. Dzięki niemu możemy miejscowo zredukować tkankę tłuszczową. Skóra, w miejscu które poddajemy zabiegowi, jest zasysana przez głowicę i ochładzana do około 5 stopni. Dzięki temu tkanki tłuszczowe ulegają rozpadowi.

Dla kogo kriolipoliza?

Kriolipoliza polecana jest wszystkim, którzy walczą z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jeśli konkretna partia ciała pozostaje odporna na wszelkie działania redukujące, śmiało możemy zdecydować się na ten zabieg. Szacuje się, że jedna tura zabiegu pozwala zredukować nawet 40% tkanki tłuszczowej. Najczęściej stosowana jest na brzuchu, talii, udach, pośladkach oraz ramionach. Jeden zabieg trwa od 30 minut do godziny. Pozycja, jaką powinniśmy przyjąć podczas zabiegu, zależna jest od partii, na którą go stosujemy. Ważne, aby pozostać rozluźnionym. Trzeba jednak pamiętać, że kriolipoliza nie może być stosowana u osób zmagających się z dużą nadwagą, posiadających rozrusznik serca, zmagających się z miejscowym zaburzeniem krążenia, czy też chorujących na cukrzycę. Przeciwskazaniem do zabiegu jest także miesiączka.

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa jest uznawana za bezpieczną metodę usuwania tkanki tłuszczowej. Do jej działania wykorzystywane są fale radiowe. Jest przeznaczona dla osób chcących wymodelować sylwetkę w okolicach talii, bioder, brzucha i ramion. 

Efekty kawitacji ultradźwiękowej 

Kawitacja ultradźwiękowa przeznaczona jest dla osób zmagających się z uporczywą tkanką tłuszczową zlokalizowaną w konkretnych partiach działa. Dzięki zabiegowi trwale pozbędziemy się problemu. Zmniejszy się także ilość cellulitu widocznego na skórze. Głowica, którą wykonywany jest zabieg, powoduje mikroskopijne, podskórne pęcherzyki. To z nich uwalnia się zalegający tłuszcz, który następnie samoistnie usuwa się z naszego organizmu. Pojedyncza kawitacja ultradźwiękowa trwa około 20 minut. W tym czasie nasze ciało powinno pozostawać w stanie spoczynku. Dla najlepszego efektu, zabieg powinno się powtarzać co 6 tygodni. Istnieje jednak kilka przeciwskazań, wykluczających możliwość korzystania z kawitacji. Najważniejszym jest ciąża oraz choroby nowotworowe. Z zabiegu nie skorzystają także osoby zmagające się z niewydolnością nerek, posiadające rozrusznik serca, chorujące na tarczycę oraz osteoporozę.

Zabiegi medycyny estetycznej, poprawiające wygląd sylwetki, są prostym krokiem do sukcesu. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to medycyna. Dlatego, aby przystąpić do konkretnego zabiegu, powinniśmy zapoznać się z jego działaniem oraz przeciwskazaniami. Wybór zabiegów jest dość szeroki. Zapewne każda osoba zmagająca się z cellulitem lub chcąca odmłodzić swoją skórę, znajdzie coś dla siebie. Większość zabiegów działa także relaksująco, więc łączą w sobie czynniki przyjemne i pożyteczne. 

MWE