Bazy do hybryd – dlaczego są takie ważne?

0
849
Ombre na paznokciach
Manicure hybrydowy zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej trwałości | fot.: stock.adobe.com

Aby poprawnie wykonać manicure hybrydowy, potrzebne jest kilka elementów. Przede wszystkim musisz mieć sprawną lampę LED i odpowiedni lakier do paznokci. Aby jednak efekt i trwałość były zadowalające, niezbędne jest zastosowanie bazy do hybryd. O tym, dlaczego jest tak istotna, przeczytasz w poniższym artykule.

Wpływ na wygląd paznokci

Baza do hybryd, taka jak np.https://mylaq.pl/bazy-do-hybryd/ ma ogromny wpływ na to, jak będą prezentowały się paznokcie. Odpowiednio zaaplikowana wyrównuje i wygładza płytkę, dzięki czemu lakier może być nałożony równomiernie. Zapobiega to powstawaniu grudek i pęcherzyków po pomalowaniu paznokci. Jeżeli więc chcesz osiągnąć samodzielnie efekt jak z profesjonalnego salonu, nie możesz lekceważyć roli bazy do hybryd. Odpowiednio dobrany kosmetyk pozwoli Ci także delikatnie przedłużyć paznokcie, dzięki czemu będą prezentowały się jeszcze ładniej.

Trwałość manicure’u

Manicure hybrydowy zawdzięcza swoją popularność wyjątkowej trwałości. Poprawnie nałożony i utwardzony lakier może utrzymywać się do trzech tygodni i cały czas wyglądać estetycznie. Nie będzie to jednak możliwe, jeżeli nie zastosujesz bazy do hybryd. Bez niej lakier będzie trzymać się na paznokciach o wiele krócej. Już po kilku dniach może pękać i odpryskiwać, przez co konieczne będzie jego usunięcie. Aby więc zaoszczędzić czas i cieszyć się trwałością i pięknym kolorem lakieru hybrydowego, nie warto pomijać istotnego etapu manicure’u, jakim jest zastosowanie odpowiedniego kosmetyku bazowego.

Właściwości pielęgnacyjne

Kolejną zaletą baz do hybryd są ich właściwości pielęgnacyjne. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele kosmetyków tego rodzaju, które odżywiają i wzmacniają paznokcie. Częste zakładanie i ściąganie hybryd nie pozostają bez wpływu na kondycję płytki paznokci, dlatego tak ogromną rolę odgrywają bazy do hybryd. Zawierają on witaminy i składniki odżywcze, które są niezbędne, aby paznokcie były zdrowe i ładnie wyglądały. Właściwości regenerujące niektórych baz znacznie ułatwiają pielęgnację paznokci. Co więcej, nałożenie tego kosmetyku pod lakier w ciemnym kolorze pomoże uniknąć trudnych do usunięcia, nieestetycznych przebarwień na płytce paznokcia.

Bazy do hybryd są niezbędne, aby prawidłowo wykonać tego rodzaju manicure. Umożliwiają estetyczne i równomierne rozprowadzenie lakieru oraz ułatwiają samodzielne przedłużanie paznokci. Mają także ogromny wpływ na jego trwałość. Dzięki nim lakier trzyma się na płytce, nie odpryskuje i nie pęka. Warto również pamiętać, że odpowiednia baza ma także właściwości pielęgnacyjne – odżywia i wzmacnia paznokcie osłabione częstym malowaniem. Dodatkowo pomaga uniknąć przebarwień. Między innymi z tych powodów, zawsze należy pamiętać, aby zaaplikować ją przed nałożeniem lakieru.

Materiał partnera