Dlaczego wybór odpowiedniej bazy do hybryd jest tak ważny?

0
1308
odpowiednia baza hybrydowa
Obowiązkowym i absolutnie niepomijalnym krokiem podczas manicure hybrydowego jest nałożenie bazy, bo to właśnie od niej zależy efekt, jaki uzyska się na paznokciach | fot.: materiał partnera

Wykonując stylizację paznokci u swoich klientek z pewnością kolejność nakładania kolejnych produktów wykonujesz odruchowo. Czy zastanawiałaś się jednak, jakie znaczenie mają poszczególne etapy? W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć temat, jakim jest baza do hybrydy i jej rola w procesie wykonywania manicure hybrydowego. Dlaczego jest ona konieczna przy wykonywaniu stylizacji paznokci i jak ją nakładać?

Baza do hybrydy – po co ją stosować?

Obowiązkowym i absolutnie niepomijalnym krokiem podczas manicure hybrydowego jest nałożenie bazy, bo to właśnie od niej zależy efekt, jaki uzyska się na paznokciach. Odpowiednio dobrana baza do hybrydy wyrówna płytkę paznokcia, niwelując niewielkie nierówności czy ubytki. Dodatkowo, baza sprawia, że każda kolejna warstwa produktów lepiej przylega do paznokcia, co ma wpływ na trwałość stylizacji. Przy użyciu gęstych baz można także nadbudowywać i przedłużać paznokcie, co z pewnością jest znaną Ci techniką podczas manicure na klientkach. Zastanawiasz się co stanie się, jeśli nie nałożysz bazy na płytkę? Teoretycznie, samą stylizację da się wykonać, jednak znacznie skróci ona jakość manicure i będzie on trzymać się na paznokciach zdecydowanie krócej. Warto też pamiętać, że rolą bazy jest także ochrona przez przebarwieniami czy uszkodzeniami mechanicznymi płytki, dlatego jej brak będzie zwiększać ryzyko zniszczenia paznokci. 

Jak nakładać bazę do hybrydy?

Istotnym elementem wykonywania stylizacji, poza nałożeniem bazy, jest również jej optymalne wykorzystanie. Baza do hybrydy powinna być nałożona przed pomalowaniem paznokci lakierem, a następnie utrwalona w lampie UV do całkowitego utwardzenia. Na suchą i utwardzoną już bazę, można nakładać lakier hybrydowy, który także musi zostać utwardzony. Poza kolejnością wykonywania stylizacji, znaczenie ma także grubość warstw – grube warstwy bazy mogą nadmiernie obciążyć płytkę, być ciężkie w ściąganiu, ale też niewygodne dla klientki w codziennych obowiązkach. Dobra baza i lakiery hybrydowe to połowa sukcesu, drugą połowę stanowi porządna lampa UV oraz odpowiednia technika. Podczas wykonywania manicure należy też pamiętać o podstawowej zasadzie: na bardzo cienką, popękaną czy też nierówną płytkę paznokci nie powinno nakładać się hybrydy i żadna baza nie jest w stanie wzmocnić czy utrzymać stylizacji. 

Jaką bazę do hybryd wybrać?

Z pewnością wiesz, że rynek oferuje całe mnóstwo różnych rodzajów baz pod lakier hybrydowy. Najczęstszym podziałem, jaki się stosuje jest ten ze względu na składniki, które są w nich zawarte. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. 

Baza odżywcza i witaminowa

Klientka posiada łamliwe i kruche paznokcie? Najlepszym wyborem będzie baza witaminowa, która wzbogacona jest najczęściej o kompleks witamin mających za zadanie przeciwdziałać rozdwajaniu i nadmiernemu łamaniu się paznokci. Baza witaminowa w tym przypadku będzie pełnić również funkcję odżywki.

Gęste bazy hybrydowe

Drugim typem bazy pod hybrydy są produkty, których zadaniem jest wygładzenie i wyrównanie powierzchni płytki paznokcia, dlatego ich konsystencja będzie bardziej treściwa i gęsta. Przez taką formułę bazy może ona również posłużyć, jako opcja na przedłużenie płytki paznokcia
i jej nadbudowanie. 

Klasyczne bazy pod hybrydę

Warto też wspomnieć o tradycyjnej bazie o lekkiej i płynnej konsystencji, dzięki czemu będzie bardziej wydajna niż gęsta baza. Klasyczna baza stanowi najbardziej uniwersalny wybór w salonie kosmetycznym, jednak warto zwracać uwagę na datę ważności produktu – czasem są one dość krótkie. 

Jeśli do swojego salonu poszukujesz produktów, zapewniających dobrą podstawę pod hybrydę, sprawdź ofertę sklepu ReformA i ich szeroki asortyment baz. Odpowiednia baza do hybrydy to absolutna konieczność, jeśli stylizacja ma charakteryzować się wysoką jakością oraz długotrwałością. Tak jak wspominaliśmy, wysoka jakość produktu w połączeniu z odpowiednią techniką dadzą najlepsze rezultaty.

Materiał partnera