Co warto wiedzieć o szczoteczce sonicznej?

0
2519
uśmiechnięty mężczyzna w letniej stylizacji na żółtym tle
Używanie szczoteczki sonicznej jest bardzo proste | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Higiena jamy ustnej to podstawa zdrowego organizmu. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli i często nie wiemy, który jest najlepszy. Ostatnią nowością jest szczoteczka soniczna. Wszystko na jej temat dowiesz się w tym artykule.

  1. Czym się charakteryzuje szczoteczka soniczna?
  2. Jakie są zalety szczoteczki sonicznej?
  3. Jak wybrać odpowiedni model?

Czym się charakteryzuje szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest bardzo podobna do elektrycznej i na pierwszy rzut oka nie widać dużej różnicy. Działa za pomocą akumulatora umieszczonego w rączce, na której umieszczony jest panel z przyciskami. Główka takiej szczoteczki ma podłużną końcówkę i wykonuje zupełnie inne ruchy, tak zwane wymiatające. Dzięki swojej węższej strukturze łatwiej dojdzie do ciężko dostępnych miejsc. Szczoteczka soniczna wykonuje ponad 31 000 ruchów na minutę, co robi wrażenie, jeśli porównamy ją do szczoteczki elektrycznej, która wykonuje do 10 000 ruchów oscylacyjnych. Działa dzięki akumulatorowi, która aktywuje główkę szczoteczki, używając ruchów sonicznych. Sklep Oclean oferuje najlepszej jakości szczoteczki soniczne w dobrej cenie. Warto zajrzeć na ich stronę.

Jakie są zalety szczoteczki sonicznej?

Efekt używania tego typu szczoteczki jest zauważalny bardzo szybko. Pomaga rozjaśnić przebarwienia na zębach oraz zmniejsza ilość płytki nazębnej i kamienia. Włosie szczoteczki jest bardziej delikatne, dzięki czemu nie uszkadza dziąseł i nie powoduje ich recesji, czyli obniżenia ich linii, co doprowadza do odsłonienia korzeni zębów. Używanie szczoteczki sonicznej jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć ją do powierzchni zęba w krótkich odstępach czasu. Nie wykonuje się ruchów okrężnych i nie szczotkuje się zębów, gdyż ruch soniczny robi to za nas i o wiele lepiej.

Jak wybrać odpowiedni model?

Pozostaje kwestia dobrego wyboru szczoteczki. Warto zwrócić uwagę na szybkość szczotkowania i liczbę trybów pracy. Pierwszy parametr pozwoli nam określić, jak szybko pracuje głowica, co wpływa na efektywność jej pracy. Średnia prędkość to około 30 tys. ruchów na minutę, ale najlepsze potrafią wygenerować do 60 tys. ruchów, dzięki czemu szybciej i skuteczniej wyczyścimy szkliwo.

Istnieją także szczoteczki z różnymi trybami pracy, które dodatkowo oferują ciekawe funkcje. Jedną z nich jest tryb wybielania zębów, który pozwala dostrzec różnice już po dwóch tygodniach. Dla wrażliwych zębów istnieje funkcja delikatnego szczotkowania, która zadba o dziąsła i pozwoli przyzwyczaić się do szczoteczki sonicznej.

Materiał partnera zewnętrznego