Czy usuwanie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego ma sens?

0
936
Najczęściej stosowanym sposobem usuwania zmarszczek jest używanie specjalnych kremów| fot.: stock.adobe.com

W pewnym momencie życia kobieta zaczyna coraz bardziej zwracać uwagę na to, że jej skóra nie jest już idealna. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i zwykle wywołuje to poważną panikę – jak je usunąć? Czy od teraz będzie powstawało ich tylko więcej? W pierwszej chwili nie musimy jednak od razu dzwonić do specjalisty i umawiać się na zabieg. Czasem wystarczy tylko trochę lepiej zadbać o swój organizm – a efekty przyjdą same. 

Nasz styl życia pozostawia wiele do życzenia, więc nie możemy się dziwić, że odbija się to na naszym wyglądzie zewnętrznym. Zmarszczki mogą pojawiać się szybciej ze względu na palenie papierosów, picie alkoholu, złe odżywianie i opalanie. Mogą być także efektem po prostu braku odpowiedniego nawodnienia i to właśnie ten problem dotyka wielu młodych osób – pierwsze zmarszczki mogą więc nie być wcale aż tak poważne. Wystarczy lepiej się odżywiać i pić dużo wody. Dobrze jest jednak poznać kilka sposobów, które na pewno przydadzą nam się w pewnym momencie życia – w końcu zmarszczki pojawią się prędzej czy później. 

Bardziej naturalne sposoby usuwania zmarszczek 

Najczęściej stosowanym sposobem usuwania zmarszczek jest używanie specjalnych kremów. Tutaj ciężko jest tak naprawdę cokolwiek doradzić, ponieważ na rynku mamy ich ogromną ilość i trzeba po prostu coś wybrać. Powinniśmy dopasować krem do swojego wieku i potrzeb skóry – naczyniowej, wrażliwej, przetłuszczającej się. Warto dowiedzieć się trochę więcej na temat takiego kremu – poczytajmy opinie, zapoznajmy się ze składem. Dopiero potem możemy faktycznie sobie pomóc. 

Oprócz tego w usuwaniu zmarszczek często wykorzystywane są masaże twarzy. W Internecie znajdziemy wiele przydatnych filmów instruktażowych, które mogą nauczyć nas takiej techniki. Do takich masaży wykorzystywane są olejki, które w opinii niektórych osób mają właściwości eliminujące zmarszczki. Jest to chociażby olejek lniany czy rycynowy.  

Kwas hialuronowy – wady i zalety

A jeżeli żaden z wymienionych sposobów nie pomaga albo chcemy po prostu szybko pozbyć się zmarszczek – w grę wchodzi kwas hialuronowy. Jest to taka substancja, którą tracimy wraz z wiekiem – a która odpowiada za wytrzymałość tkanek. Jeżeli ją tracimy to pojawiają się zmarszczki – a uzupełniając braki możemy ponownie się ich pozbyć. Taki zabieg ma jednak swoje wady i zalety.

Jeżeli chodzi o zalety to jest on na pewno skuteczny i efekty utrzymują się nawet przez cały rok – jeżeli tylko zostanie on wykonany przez dobrego specjalistę (np. klinika Projekt Skóra w Warszawie). Wśród wad musimy wymienić to, że usuwanie zmarszczek w ten sposób wiąże się z ryzykiem uzyskania nienaturalnego wyglądu – pojawią się grudki, asymetria. To również jest niestety możliwe. 


Materiał partnera zewnętrznego