Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

0
888
Trzy kobiety bez makijażu leżące na trawie
Kosmetyki naturalne, dzięki sprawdzonej recepturze i bezpiecznym składnikom, mogą być stosowane również przez osoby cierpiące na problemy skórne, takie jak atopowe zapalenie skóry, trądzik czy łuszczyca | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dla większości z nas stosowanie kosmetyków stanowi codzienną rutynę. Stosowanie sklepowych kremów, balsamów, mydeł i szamponów staje się wyzwaniem dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i podobnie jak świadomie się odżywają, podobnie chcą podchodzić do oczyszczania i pielęgnacji ciała. Z pomocą przychodzą im kosmetyki naturalne. Z jakich powodów warto po nie sięgać?

Po pierwsze: bezpieczeństwo stosowania

Brak sztucznych konserwantów, barwników, SLS-ów i alkoholu sprawia, że kosmetyki naturalne są w pełni bezpieczne dla każdej skóry, także skóry dziecka, wyjątkowo wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Szeroki wybór kosmetyków naturalnych oferuje alkemie cosmetics.

Po drugie: uniwersalność

Kosmetyki naturalne, dzięki sprawdzonej recepturze i bezpiecznym składnikom, mogą być stosowane również przez osoby cierpiące na problemy skórne, takie jak atopowe zapalenie skóry, trądzik czy łuszczyca. Ponadto kosmetyki naturalne z powodzeniem można stosować również w czasie kąpieli i pielęgnacji najmłodszych – bez obaw o powstanie jakichkolwiek podrażnień i zaczerwienień.

Po trzecie: wysoka jakość i skuteczność

Naturalne kremy i masła do ciała zawierające olejki eteryczne to świetny sposób na nawilżenie skóry i utrzymanie jej blasku. W przeciwieństwie do konwencjonalnych kosmetyków dostępnych na półkach sklepowych, kosmetyki naturalne zostały specjalnie opracowane, aby nie podrażniać skóry. Zawierają jedynie wysokiej jakości naturalne składniki, w tym najlepsze olejki roślinne także o właściwościach eterycznych, aby tworzyć dobrze zbilansowane i odżywcze preparaty, które odżywiają skórę w każdej kondycji i w każdym wieku.

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki?

Warto pamiętać, że skóra jest największym (pod względem powierzchni) organem zapobiegającym wniknięciu do wewnątrz szkodliwych substancji. Ma przy tym niezwykłą zdolność wchłaniania zastosowanych produktów do krwioobiegu. W konwencjonalnych kosmetykach jest wiele potencjalnych czynników drażniących, które mogą powodować uszkodzenie skóry. Ankiety pokazują, że przeciętny konsument używa aż 25 różnych produktów kosmetycznych i higieny osobistej zawierających ponad 200 różnych chemikaliów. Do 60% tego, co nakładamy na naszą skórę, może zostać wchłonięte do krwioobiegu. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów świadomych i chcących dbać o dobro swoje oraz swoich najbliższych przychodzi oferta producentów odpowiadających za stworzenie kosmetyków naturalnych, wolnych od szkodliwych konserwantów, SLS-ów i wysuszającego skórę alkoholu.


Materiał partnera zewnętrznego