Jakie serum do twarzy z witaminą C?

0
1110
Kapsułki z witaminami
W jakie serum warto zainwestować? Dobrym rozwiązaniem jest serum z witaminą C. Można je stosować w każdym wieku, sprawi ono, że cera będzie rozjaśniona, rozświetlona, zdrowsza | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Serum do twarzy to nieodłączny element pielęgnacji. Warto zadbać o to, aby wybrany przez nas kosmetyk miał dobry skład.

Dbałość o skórę się opłaca

Wiele osób czeka z prawidłową pielęgnacją cery do momentu, kiedy pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Jest to niestety bardzo złe rozwiązanie. Dbałość o skórę dopiero w dojrzałym wieku nie da nam takich efektów, jak systematyczne starania już lata wcześniej. Dobrze nawilżona, odżywiona cera starzeje się wolniej i łatwiej znosi upływ czasu. Dlatego warto odpowiednie kosmetyki dobrać jak najwcześniej. Pozwolą one nie tylko zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek mimicznych, ale i tych, które są wynikiem postępujących procesów starzenia się skóry.

Wieloetapowa pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja od pewnego czasu święci prawdziwe triumfy. Dzięki kilku prostym zasadom, mogliśmy się nauczyć jak lepiej dbać o swoją skórę, aby była odmłodzona i odżywiona. Jednym z elementów niezbędnych jest stosowanie odpowiedniego serum do twarzy. Pozwala ono dostarczyć odżywczych składników w skoncentrowanej formie. Serum kładziemy pod krem nawilżający, najlepiej, jeśli są z tej samej linii kosmetyków. Co jeszcze obejmuje wieloetapowa pielęgnacja? Po odpowiednim oczyszczeniu twarzy używamy przywracającego prawidłowe pH skóry toniku. Po nim nakładamy esencję, która przygotuje skórę na resztę kosmetyków. Nie pomijajmy również kremu pod oczy i kremy z filtrem, który ochroni nasze twarze od promieniowania słonecznego.

Serum z witaminą C

W jakie serum warto zainwestować? Dobrym rozwiązaniem jest serum z witaminą C. Można je stosować w każdym wieku, sprawi ono, że cera będzie rozjaśniona, rozświetlona, zdrowsza. Co więcej, witamina C wyrównuje koloryt i rozjaśnia przebarwienia. W badaniach klinicznych wykazano również zdolności serum z witaminą C do spłycania zmarszczek mimicznych. Takie serum przyda się także z uwagi na zanieczyszczenia miejskie, wykazuje bowiem działanie anti-pollution. Witamina C zwiększa także wydzielanie kolagenu, przez co skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta. Jednym z problemów skóry starzejącej się jest właśnie utrata cennego kolagenu. W przypadku tego kosmetyku warto pamiętać, że pod wpływem światła zmienia on swoje właściwości, dlatego powinnyśmy go przechowywać w zaciemnionym miejscu.
Nie wystarczy dostarczać witaminy C w diecie. Skóra potrzebuje jej także „od zewnątrz”. Oczywiście najlepsze efekty da nam połączenie obu sposobów.

Więcej informacji na temat serum do twarzy znaleźć można pod adresem https://www.bandi.pl/. W bogatej ofercie firmy Bandi z łatwością wybierzemy idealny kosmetyk, dopasowany do potrzeb naszej skóry. Marka dysponuje także całą gamą kosmetyków z witaminą C.


Materiał partnera zewnętrznego