Dlaczego warto stosować krem do twarzy z witaminą C?

0
1402
słoiczki z kremami obok piórek na czarnym tle
Oprócz kremu do twarzy witaminę C stosuje się także w innych kosmetykach takich jak krem pod oczy, maseczki czy serum | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Witamina C to chyba najlepiej rozpoznawalna ze wszystkich witamin. Wszyscy wiemy, że znajduje się w owocach cytrusowych, truskawkach, papryce, brokułach, aronii i wielu innych owocach i warzywach.

Nasz organizm przyswaja ją właśnie z tych warzyw i owoców, jednak nie ma zdolności gromadzenia jej w takich ilościach jakie potrzebne są do zachowania zdrowej i pięknej skóry. Z punktu widzenia chemicznego witamina C to kwas askorbinowy. Witamina C, ze względu na wpływ jaki wywiera na skórę często zwana jest witaminą młodości.

Jak wybierać krem do twarzy z witaminą C?

Witamina C może występować w kosmetykach do twarzy pod różnymi postaciami. Najprostsza to czysty kwas askorbinowy, które jednak ma pewne wady. Zbyt szybko ulega procesowi utlenienia i wtedy traci swoje dobroczynne właściwości.  Aby witamina C w tej postaci była skuteczna wymagana jest wyższa kwasowość (PH), które jednak może prowadzić do podrażnienia delikatnej skóry, a także zwiększyć jej wrażliwość na działanie promieni słonecznych, co nie jest wskazane szczególnie w lecie.

Dlatego w skład kosmetyków z witaminą C wchodzą różne związki kwasu askorbinowego, które nie podlegają działaniu słońca i nadają się do stosowania w ciągu całego roku.

W nowoczesnych, wysokiej jakości kremach z witaminą do twarzy stosowany jest tetraizopalmitynian askorbylu, który działa znacznie szybciej i skuteczniej niż witamina C w czystej postaci. Tego typu kosmetyki, w tym doskonały, lekki krem do twarzy z witaminą C oferuje firma bandi.pl.  Taki krem do twarzy nie powoduje podrażnienia skóry, głębiej i szybciej wnika w głębsze warstwy naskórka. Można stosować go w lecie jako uzupełnienie kremów z filtrami do opalania, ale polecany jest również na cały rok.

Oprócz kremu do twarzy witaminę C stosuje się także w innych kosmetykach takich jak krem pod oczy, maseczki czy serum.Całą linię tego typu kosmetyków oferuje bandi.pl

Jak krem z witaminą C działa na skórę twarzy?

Krem do twarzy z witaminą C można polecić właściwie każdemu. Witamina C wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje efekt „szarej skóry”, czyni skórę gładszą, nadaje jej młody wygląd. Pomaga na niewielkie przebarwienia i tak zwane „pajączki” . Chroni przed zewnętrznymi czynnikami takimi jak zimny wiatr, mróz, smog czy nadmiar słońca. Witamina C jest również silnym antyoksydantem, neutralizuje szkodliwe działanie wodnych rodników. Działanie kremu do twarzy z witaminą C  z całą pewnością potwierdza nazywanie jej „witaminą” młodości.


Materiał partnera zewnętrznego