Emulsja do twarzy – właściwości i zastosowanie. Do pielęgnacji jakiej cery poleca się ten produkt?

0
6920
Kobieta z serduszkami na twarzy
Emulsja do twarzy to kosmetyk o wyjątkowo lekkiej konsystencji. | fot.: materiał partnera

Emulsja do twarzy to kosmetyk o wyjątkowo lekkiej konsystencji. Jej rolą jest nawilżenie skóry i łagodzenie podrażnień. Stosuje się ją po uprzednim i dokładnym oczyszczeniu twarzy. Formułę tego kosmetyku opracowano w Azji, gdzie wyznaje się zasadę: lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Emulsja do twarzy – co to za kosmetyk?

Emulsja do twarzy to rodzaj kosmetyku o bardzo lekkiej konsystencji. Niekiedy nazywa się ją lotionem, ponieważ jest rzadsza od kremu, lecz równie odżywcza. Bardzo dobrze się wchłania i nie pozostawia na twarzy tłustej warstwy. Choć w Polsce jest mało znana, na świecie stała się bardzo pożądanym produktem pielęgnacyjnym.

Formułę emulsji opracowano w Azji. Efekty stosowania jej były zadowalające – mieszkanki tych krajów mogą się poszczycić wyjątkowo elastyczną i gładką skórą. W krajach azjatyckich takie kosmetyki są też niezwykle popularne. Wyznaje się tam zasadę: lepiej zapobiegać, niż leczyć oraz uczy dbać o urodę już od wczesnego dzieciństwa.

Właściwości emulsji do twarzy

Emulsję nazywa się mieszaniną dwóch substancji, które nie rozpuszczają się w sobie. Połączone poprzez potrząśnięcie tworzą odżywczy lotion, którego cechą charakterystyczną jest lekkość i dobra wchłanialność. Emulsje do twarzy mają unikatowy skład dopasowany do potrzeb konsumenta, dlatego można je stosować niemal do każdego rodzaju cery i w dwojaki sposób. Służą zarówno do pielęgnacji, jak i oczyszczania skóry.

Emulsje do twarzy nierzadko mają postać roztworów micelarnych, które poleca się szczególnie osobom z cerą wrażliwą lub trądzikową. Przeznaczone są one zwykle do mycia twarzy, ponieważ dokładnie oczyszczają, ale nie uszkadzają płaszcza lipidowego skóry. Nie zawierają też mydła ani sztucznych barwników, więc nie podrażniają i nie alergizują. Większość emulsji jest też uważana za niekomedogenne, czyli niezatykające porów.

Zastosowanie emulsji do twarzy

Emulsję do twarzy stosuje się głównie do mycia, ale można nią smarować skórę także bez użycia wody. Jest doskonałym kosmetykiem odtłuszczającym i odblokowującym zatkane pory. Zmywa również makijaż, dzięki czemu skóra staje się świeża i nie traci elastyczności.

Emulsje poleca się szczególnie osobom z cerą trądzikową oraz wrażliwą ze skłonnością do podrażnień. Rolą preparatu jest nawodnienie, ujędrnienie i regeneracja skóry. Kosmetyk powinno się stosować codziennie – rano i wieczorem. Jego niewielką ilość nanosi się na dłoń, a następnie rozprowadza na całej skórze twarzy z pominięciem okolic oczu. Można go zmyć zarówno za pomocą wody, jak i płatka kosmetycznego. Po oczyszczeniu twarzy warto użyć kremu pielęgnacyjnego lub balsamu.

Emulsje do twarzy można kupić w drogeriach, ale szczególnie poleca się kosmetyki apteczne. Ich skład jest dopasowany do potrzeb cery wymagającej i tak opracowany, aby był bezpieczny dla osób w różnym przedziale wiekowym. Zazwyczaj występują całe linie produktów, w tym także kremy i balsamy z równie odżywczymi składnikami. Dermokosmetyki są co prawda droższe od tradycyjnych preparatów drogeryjnych, lecz bardzo wydajne.


Artykuł partnera