Eyeliner – wyraźny akcent dopełniający mocniejszy makijaż

1
2412
Wiele kobiet zamiast eyelinera używa kredki do oczu, jednak te dwa kosmetyki znacznie się od siebie różnią i nie należy ich stosować jako zamienników | fot.: Fotolia

Kreski, wykonane tuszem na powiece, to bardzo kobiecy element makijażu, który podkreśla oczy i nadaje im wyrazistego wyglądu. Ten ponadczasowy sposób uwydatnienia urody pasuje niemal do każdej sytuacji, zarówno codziennej, jak i oficjalnej, jednak pod jednym warunkiem: musi być perfekcyjnie wykonany. Narysowanie efektownych kresek eyelinerem, wcale nie jest taką prostą sprawą. Trzeba nie tylko sprawnym i zdecydowanym ruchem poprowadzić nienaganną linię, ale też dobrać odpowiedni kosmetyk, który pozwoli uzyskać najlepszy efekt. 

W pisaku, w płynie czy w żelu?

Istnieje wiele rodzajów eyelinerów, dostępnych również w drogerii Rossmann, które różnią się przede wszystkim konsystencją i sposobem użycia. Wybór konkretnego egzemplarza zależy od indywidualnych przyzwyczajeń oraz zamierzonego celu, który kobieta chce osiągnąć za pomocą makijażu. Który kosmetyk najlepiej wybrać?

  • W płynie

Najczęściej wyposażony jest w cienki pędzelek, który umożliwia malowanie mocno nasyconych kolorem kresek o dowolnej grubości. Eyeliner w płynie przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, które mają wprawną rękę i bez problemu poradzą sobie z obsługą pędzelka, który stwarza wiele możliwości. Tego rodzaju kosmetyk pozwala dowolnie manewrować pędzelkiem i tworzyć najróżniejsze kreski.

  • W żelu

Zwykle jest dostępny z wysuwanym sztyftem lub z pędzelkiem. Idealnie sprawdza się przy tworzeniu wyrazistych linii – przy jego pomocy łatwo stworzyć „jaskółkę”. Używając eyelinera w żelu, lepiej stosować cienkie niż grube pędzelki – przy ich pomocy można stworzyć zarówno cienkie, jak i grube linie (w przypadku tych drugich, wystarczy nanieść kilka warstw kosmetyku).

  • W pisaku

Z wyglądu przypomina flamaster. Przy jego pomocy, bardzo łatwo można wykonać makijaż oka w każdym stylu. Eyeliner w pisaku polecany jest przede wszystkim początkującym. Z użyciem tego kosmetyku, tradycyjną kreskę wykonuje się tak, jak przy pomocy tradycyjnego flamastra.

Wybierając eyeliner, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami i wygodą nakładania, ale też składem. Lepiej sięgać po sprawdzone kosmetyki, takie, jak dostępne na stronie: https://www.rossmann.pl/produkty/eyelinery,7161, które są bezpieczne dla zdrowia, a przy tym trwałe –  umożliwią wykonanie makijażu, który utrzyma się przez długi czas i będzie nienagannie się prezentował.

Perfekcyjna kreska – jak ją wykonać eyelinerem?

Eyeliner doskonale nadaje się do wykonywania makijażu górnej, jak i dolnej powieki. Przed nałożeniem kosmetyku, warto zastosować na powieki dopasowany do odcienia skóry podkład i wzmocnić go pudrem matującym. Tego rodzaju zabieg spowoduje, że wykonana kreska będzie trwalsza i dłużej utrzyma się w nienagannej wersji. Po nałożeniu warstw ochronnych, można przejść do wykonywania makijażu oka. Najlepiej rozpocząć go od obrysowania wewnętrznego kącika oka – tutaj kreska powinna być najcieńsza, a następnie powoli przechodzić ku zewnętrznej części, gdzie – analogicznie – kreska będzie najgrubsza. Malunek można zakończyć wysuwając kreskę lekko poza zewnętrzny kącik oka: zawijając ją do góry i zwężając w kształt małego dzióbka.

Wykonując makijaż eyelinerem, warto zastosować się do kilku niezawodnych porad, które pomogą uzyskać perfekcyjny look.

  • Wykonanie kreski jednym, zdecydowanym ruchem daje najlepsze efekty.
  • Części malującej kosmetyku nie należy zbyt mocno przyciskać do powieki.
  • Kreska powinna być wykonywana jedynie za pomocą dostosowanej do tego celu końcówki kosmetyku, bez udziału pozostałych elementów.
  • Jeśli na rzęsach widoczne są prześwity, można je skorygować za pomocą kosmetyku.

Malowanie eyelinerem to nie taka prosta sprawa, dlatego nie należy zrażać się początkowymi niepowodzeniami w tej kwestii, bowiem nic innego, jak praktyka i w tym przypadku czyni mistrza.

Eyeliner czy kredka do oczu?

Wiele kobiet zamiast eyelinera używa kredki do oczu, jednak te dwa kosmetyki znacznie się od siebie różnią i nie należy ich stosować jako zamienników. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego specyfiku, warto zastanowić się, jaką rolę ma spełniać makijaż oczu – jeśli jego głównym zadaniem będzie delikatne podkreślenie linii rzęs, wystarczy kredka, jeśli natomiast oczy mają zostać wyraziście podkreślone, przyda się eyeliner.

  • Kredka do oczu

Kredka do oczu, przypomina tradycyjną kredkę do malowania. Jest krucha i miękka, a przy jej pomocy można namalować na oku delikatną, nieco rozmytą kreskę. Jest zdecydowanie mniej wyrazista niż ta, która powstaje przy użyciu eyelinera, dlatego nie trzeba mieć wielkiej wprawy, by ją stworzyć – dla osiągnięcia bardziej naturalnego efektu, wskazane jest, by ją delikatnie rozmazać, wtedy rzęsy wydają się gęstsze niż w rzeczywistości.

Główną wadą kredki jest wynikająca z jej tłustej konsystencji nietrwałość – szybko się ściera, rozmazuje, a czasem nawet odbija na powiece. Żeby nieco poprawić jej wytrzymałość, warto nakładać ją na podkład. Dodatkowo, kredka charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą precyzją nakładania – przy jej użyciu nie da się stworzyć cienkiej kreski, a jedynie grubą, zwykle dodatkowo rozmazaną.

  • Eyeliner

Kreski wykonywane przy pomocy eyelinera mają zdecydowany charakter i gładką, jednolitą powierzchnię. Kosmetyk jest bardzo precyzyjny, umożliwia nadanie oku pożądanego kształtu za pomocą uniesienia zewnętrznych kącików i powiększenia zarysu oka. Co bardzo ważne, jest trwały – nie rozmazuje się i pozostaje tam, gdzie został nałożony – wynika to z jego półpłynnej konsystencji, która zasycha na powiece, dzięki czemu trudno ją zmazać.

Żeby dobrze nałożyć eyeliner, trzeba mieć odpowiednią wprawę – każde niedociągnięcie będzie rzucało się w oczy. W przypadku ewentualnej pomyłki, kreskę można zmyć jedynie za pomocą kosmetyku do demakijażu, kiedy w przypadku kredki, wystarczy rozmazanie niepotrzebnej linii palcem lub pokrycie jej pudrem. Trudniej wykonać kreskę miękkim pędzelkiem, dlatego lepiej używać kosmetyków z twardą końcówką.

Eyeliner to kosmetyk, który daje wiele możliwości. Przy jego pomocy, spojrzenie nabierze wyrazistego i wyjątkowego charakteru. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jedynie perfekcyjnie wykonane kreski spowodują, że oczy zyskają efektowny wygląd. Warto zatem dobrać odpowiedni kosmetyk, na miarę swoich umiejętności – tylko wtedy wykonanie makijażu będzie proste, a jego efekty w pełni satysfakcjonujące.

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

Artykuł sponsorowany