Farbowanie bez amoniaku – łagodna koloryzacja

0
3950
Regularna koloryzacja włosów za pomocą zwykłych farb z amoniakiem może spowodować, że stopniowo będą coraz bardziej przesuszone, łamliwe i matowe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Innowacyjne farby bez amoniaku powstały z myślą o osobach, które mają delikatne, cienkie i słabe włosy. Okazuje się, że to doskonała alternatywa wobec tradycyjnych farb. Jej największym atutem jest łagodne działanie na włosy w przeciwieństwie do preparatów do koloryzacji bazujących na amoniaku. Działanie amoniaku jest dosyć agresywne, gdyż nie tylko podrażnia delikatną skórę głowy, lecz także ingeruje w strukturę włosa uszkadzając ją.

Dlatego farby z amoniakiem niszczą delikatną strukturę włosów?

Amoniak to substancja czynna wykorzystywana jako składnik wielu farb do włosów. Amoniak wchodząc w strukturę włosa otwiera osłonkę i usuwa część melaniny, czyli naturalnego pigmentu włosa. W jego miejsce wprowadza syntetyczny barwnik zawarty w preparacie do koloryzacji. Przy częstym stosowaniu przez dłuższy czas amoniak wysusza włosy i wyraźnie osłabia ich kondycję, a następnie powoduje rozdwajanie się końcówek.

Piękne włosy w idealnym odcieniu

Regularna koloryzacja włosów za pomocą zwykłych farb z amoniakiem może spowodować, że stopniowo będą coraz bardziej przesuszone, łamliwe i matowe. Ich kondycja może ulec pogorszeniu. Dzieje się tak za sprawą amoniaku, który jest obecny w wielu rodzajach farb do koloryzacji włosów. Amoniak wchodzący w skład farby do koloryzacji przesusza włosy, sprawiając, że stają się osłabione i pozbawione energii. Obecnie na rynku kosmetyków można znaleźć farby nowej generacji. Są to wysokiej klasy preparaty do koloryzacji z formułą bez amoniaku. Dzięki temu działają bardziej delikatnie, choć jakość koloryzacji niczym nie ustępuje tym, wykonywanym przy użyciu tradycyjnych barwników.

Dlaczego warto wybrać farbę bez amoniaku?

Jeśli mamy miękkie i cienkie włosy lub jesteśmy osłabieni po długotrwałej chorobie, kuracji antybiotykowej czy nasze włosy często się łamią i wypadają to warto poszukać środków i kosmetyków, które działają łagodnie i jednocześnie skutecznie. Na stronie https://sklepfryz.pl/ dystrybutor profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych do salonów fryzjerskich proponuje farby do koloryzacji cienkich i delikatnych włosów

Skuteczna farba koloryzująca do włosów

Trwała i łagodna koloryzacja to konieczność dla wielu kobiet. Koloryzująca farba bez amoniaku w kremie one60nine Artego zapewnia piękny, lśniący i naturalnie wyglądający odcień włosów. Farba nadaje włosom kolor, który wygląda nowocześnie, gdyż sprawia wrażenie jakby był trójwymiarowy. Innowacyjna i łagodna dla włosów formuła pozbawiona  amoniaku, rezorcyny i parafenylenodiaminy (ppd) sprawia, że struktura włosów nie ulega zniszczeniu, a kolor pozostaje piękny i trwały.

Staranne farbowanie siwych włosów

Farba doskonale i starannie pokrywa siwe włosy pod warunkiem, że ich ilość nie przekracza 80%. Najważniejszymi zaletami farby bez amoniaku jest wyjątkowo łagodne działanie barwnika na wrażliwą skórę głowy, a ponadto niezwykle trwały efekt i lśniący połysk włosów. W palecie farb bez amoniaku można znaleźć aż 46 wyjątkowych kolorów, w tym 8 odcieni naturalnych.


Materiał partnera zewnętrznego